Niezwykłe sceny w Cincinnati, gdy fajerwerki wybuchają, gdy Novak Djokovic zdobywa punkt meczowy z Alexandrem Zverevem w półfinale

Zwycięstwo Novaka Djokovicia nad Alexandrem Zverevem w Cincinnati zbiegło się z wybuchem fajerwerków w momencie, gdy Serb zdobył punkt meczowy w półfinale turnieju.

Świat nr 2 wrócił do Stanów Zjednoczonych po dwóch latach, podczas których jego wjazd do USA był zabroniony ze względu na jego zdecydowane stanowisko w sprawie nieotrzymania szczepionki przeciwko COVID. Jednak po złagodzeniu przepisów Serb wrócił do Stanów Zjednoczonych, aby rywalizować w Cincinnati Open, a następnie w US Open.

Grając w Cincinnati po raz pierwszy od 2020 roku, Novak Djokovic nie wykazywał oznak wycofania się z turnieju. Tenisowy tytan grał wyjątkowy tenis, ponieważ nie stracił jeszcze seta w turnieju. W półfinale turnieju przeciwko Niemcowi Alexandrowi Zverevowi Serb śmiał się ostatni, trzymając nerwy na wodzy, aby pokonać Niemca 7-6(5), 7-5 i awansować do finału.

Przypadkowo, gdy weteran zdobył swój punkt meczowy, gdzieś na zewnątrz stadionu wybuchły fajerwerki. Pod koniec meczu Serb został przerwany tuż przed podaniem na mecz z powodu wybuchu fajerwerków.

„Nowy Rok przyszedł wcześnie” — powiedział nawet do tłumu za nim.

Po raz kolejny został przerwany w momencie meczu nr 2. Ostatecznie serwował na mecz i wygrał remis. Wkrótce po meczu zwrócił się do kamery i przypomniał incydent z fajerwerkami.

„Fajerwerki, tak!!”, napisała ikona tenisa w aparacie.

Novak Djokovic zmierzy się z Carlosem Alcarazem w finale Cincinnati Open

Otwarte zachodnie i południowe - dzień 7
Otwarte zachodnie i południowe – dzień 7

Novak Djokovic zmierzy się z numerem 1 na świecie, Carlosem Alcarazem, w finale Cincinnati Open 2023 . Będzie to trzeci raz, gdy dwóch najlepszych graczy zmierzy się ze sobą w ciągu dwóch miesięcy.

Ostatnie spotkanie Djokovica i Alcaraza na trasie było ikoniczne. Grając przeciwko sobie w finale mistrzostw Wimbledonu 2023, Alcaraz pokonał czterokrotnego obrońcę tytułu i zdobył swój dziewiczy tytuł Wimbledonu.

Djokovic ostatni raz wygrał Cincinnati Open w 2020 roku, kiedy ostatni raz w nim grał. Pokonał Milosa Raonica w finale w 2020 roku.