„Emma Raducanu nie ułatwiła mi zadania, wiem, że może grać znacznie lepiej”: Ons Jabeur pozdrawia Brytyjkę po pokonaniu jej w Abu Zabi

Ons Jabeur pochwalił byłą mistrzynię US Open Emmę Raducanu po pokonaniu jej w setach w Abu Dhabi Open w środę (7 lutego).

Kontynuując swój powrót po przerwie spowodowanej kontuzją, Raducanu wystąpiła w zeszłym miesiącu na Australian Open, gdzie przegrała w drugiej rundzie z drugą rozstawioną Eliną Svitoliną w trzech setach.

21-latek powrócił na zwycięską ścieżkę w Abu Zabi, pokonując w pierwszej rundzie Marie Bouzkovą 6:4, 6:1. Jednak w następnej rundzie Raducanu przegrał z Jabeurem tym samym wynikiem. Po zaciętym pierwszym secie, w którym Brytyjka wygrała cztery gemy, w drugim jej wyzwanie zostało złamane.

Jabeur przegrała tylko jeden gem w drugim secie, przypieczętowując zwycięstwo w godzinę i 18 minut i awansując do swojego pierwszego ćwierćfinału w sezonie. Tunezyjka podczas przesłuchania na korcie powiedziała jednak Raducanu miłe słowa .

Stwierdziła, że ​​Brytyjka potrafi grać dużo lepiej i nie sprawiła, że ​​był to dla niej łatwy mecz, uszczegóławiając:

„Nie ułatwiła mi tego. Emma jest niesamowitą zawodniczką. Życzę jej wszystkiego najlepszego.

„Wiem, że może grać znacznie lepiej. Jestem jej wielkim fanem. Nie mogę się doczekać, aż będzie wygrywać więcej meczów. Nie przeciwko mnie, ale innym graczom.”

Następnie Jabeur zmierzy się z Brazylijką Beatriz Haddad Maia , a Raducanu spadnie do 3-3 w sezonie.

„Mój trener powinien być szczęśliwy” – Ons Jabeur po pokonaniu Emmy Raducanu

Emma Raducanu

Ons Jabeur była zadowolona ze swojego poziomu gry przeciwko Emmie Raducanu w meczu drugiej rundy w Abu Zabi.

Tunezyjka stwierdziła, że ​​czuje, że jej gra staje się coraz lepsza i że jej trener powinien być zadowolony z jej występu przeciwko zwyciężczyni Wielkiego Szlema, takiej jak Raducanu. Jabeur powiedział po pokonaniu Brytyjczyka (jak podaje portal WTA):

„Mój trener powinien być szczęśliwy, ponieważ naprawdę dobrze trzymałem się taktyki. Cieszę się, że widzę, jak mój tenis się poprawia i osiąga sukcesy, więc mam nadzieję, że będę nadal grać w ten sposób i grać jeszcze lepiej.

Jabeur, trzykrotna finalistka Wielkiego Szlema, również podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat zbliżającego się spotkania z Haddadem Maią, którego prowadzi 2:1 w bezpośrednim pojedynku:

„(Haddad Maia jest) niewiarygodną zawodniczką. Wiem, że bardzo podoba jej się gra tutaj. To będzie trudny mecz, ale dam z siebie wszystko i mam nadzieję, że będę na to gotowy.

Po niespodziewanej porażce w drugiej rundzie Australian Open, Ons Jabeur w 2024 roku poprawiła swój wynik na 3-1 po zwycięstwie nad Raducanu.