„Dray był właścicielem tego węża”: fani NBA krytykują Kevina Duranta po tym, jak Draymond Green blokuje jego potencjalny zwycięski strzał

Na 0,6 sekundy przed końcem Golden State Warriors prowadzili 113-112, Draymond Green wiedział, że Phoenix Suns zmierzają do Kevina Duranta . KD był największym zagrożeniem dla Phoenixa ze względu na jego wzrost, długość i gen lęgowy. Po nieudanej próbie zdobycia gola w trzeciej kwarcie Durant również zaczął nucić, zdobywając dziewięć punktów w czwartej kwarcie.

Green odmówił Durantowi podania od strony boiska, a Suns musieli rzucić je nad głową KD, aby były MVP otrzymał piłkę. Gwiazda Suns ledwo zdołała złapać piłkę, zebrać się w sobie i oddać strzał niemal jednocześnie. As defensywny Golden State zmiażdżył Duranta i przypieczętował mecz.

Po ostatniej akcji Draymond Green spojrzał na Kevina Duranta, uderzył się w klatkę piersiową i najwyraźniej krzyknął w stronę Duranta:

„To ja, skurwielu!!!”

Ostatnia sekwencja meczu, która przypieczętowała zwycięstwo Warriors, wywołała reakcję fanów na X (dawniej Twitterze):

„Dray był właścicielem tego węża”

Kevin Durant i Draymond Green byli członkami drużyny Golden State Warriors przez trzy lata. W tym czasie zdobyli dwa mistrzostwa i mogliby zdobyć trzy torfy, gdyby KD i Klay Thompson nie zmagali się z kontuzjami w 2019 roku. Durant opuścił Bay Area po porażce, aby grać z Kyrie Irvingiem na Brooklynie.

Podczas pobytu Duranta w Warriors przyznał, że nie czuł, że tak naprawdę tam pasuje, tak jak Green, Steph Curry i Klay Thompson. Podczas pobytu w Golden State KD i „Dray” również odbyli kilka drażliwych konfrontacji, które zakończył Green, nazywając „Slim Reaper” „dziwką”.

Oboje pogodzili się i pozostali przyjaciółmi. Mimo to za każdym razem, gdy spotykają się na korcie, zawsze pojawia się między nimi rosnące napięcie. Draymond Green nigdy przed nikim się nie wycofał i pokazał mnóstwo emocji po swojej imponującej postawie w defensywie.

Warriors potrzebowali nie tylko Draymonda Greena, aby powstrzymać Kevina Duranta

Draymond Green dokonał największego zatrzymania w meczu, uniemożliwiając Kevinowi Durantowi choćby wykonanie przyzwoitego, potencjalnie zwycięskiego strzału. Golden State Warriors potrzebowali jednak kilku graczy, aby spróbować powstrzymać dwukrotnego MVP finałów NBA.

Podczas meczu Jonathan Kuminga, Andrew Wiggins, Gary Payton II, Dario Saric i Green musieli na zmianę bronić Duranta. Przez większą część wieczoru Green cieniował środkowego Suns Jusufa Nurkicia , ale to on decydował o zwycięstwie za każdym razem, gdy KD był przy piłce.

Podstęp Golden State zadziałał, ponieważ Kevin Durant nie oddał ani jednego strzału w trzeciej kwarcie. W czwartej kwarcie sytuacja „Slim Reaper” zaczęła się zmieniać. Odnosił większe sukcesy w strzelaniu goli przeciwko obronie Dubs, nawet gdy chronił go Draymond Green.

Jednak ostatnia akcja meczu należała do byłego defensywnego gracza meczu i to on dał Durantowi znać, kto wygrał sobotnią bitwę.