Dominic Thiem upaja się zwycięstwem, gdy kibice gospodarzy wypełniają stadion entuzjastycznymi brawami po obgryzaniu paznokci na Generali Open w Kitzbuhel

Austriak Dominic Thiem otrzymał gromkie brawa od kibiców gospodarzy po wygraniu trudnego meczu pierwszej rundy z Argentyńczykiem Facundo Bagnisem na Generali Open w Kitzbuhel we wtorek.

Thiem awansował do drugiej rundy po pokonaniu Bagnisa 7:6(3), 7:6(8-6) w maratonie, który trwał dwie godziny i 22 minuty.

ATP udostępniło wideo, na którym widać, jak Thiem cieszy się ze zwycięstwa, podczas gdy kibice gospodarzy wiwatują głośno i wysoko.

„Poczuć miłość na ojczystej ziemi. Mistrz 2019 @domithiem pokonuje Bagnisa 7-6(3), 7-6(6) przed radosną publicznością gospodarzy w Kitzbuhel” – napisało wideo ATP.

To dziesiąty występ Thiema w Kitzbuhel. Mistrz 2019 roku wypadł z Generali Open w zeszłym roku po porażce z Yannickiem Hanfmannem w ćwierćfinale.

Po zwycięstwie nad Facundo Bagnisem Dominic Thiem wyraził radość z dopingu, jaki otrzymał podczas meczu.

„To była kolejna wspaniała, wspaniała noc w Kitzbuehel. Już trzeci raz rozpocząłem turniej nocną sesją i wszystkie trzy były legendarne. Opóźnienie spowodowane deszczem nie było łatwe, ale wszyscy zostali w niesamowitej atmosferze. Jestem bardzo szczęśliwy, że przeszedłem do drugiej rundy – powiedział.

Zwycięzca US Open 2020 dalej zastanawiał się nad swoim występem przeciwko Bagnisowi.

„W pierwszym secie, kiedy wróciliśmy z opóźnionego deszczu, grałem na bardzo dobrym poziomie, a Bagnis utrzymał go, więc był to wyrównany mecz. Grałem ofensywnie i zdobyłem wiele punktów przy siatce – dodał Dominic Thiem.

Bagnis wcześnie przełamał serwis Austriaka i w pierwszym secie objął prowadzenie 4:2. Thiem jednak walczył po opóźnieniu spowodowanym deszczem, aby uratować kilka stałych punktów i doprowadzić seta do tie-breaka. Następnie Thiem z łatwością zapewnił sobie tie-break.

Argentyńczyk mocno naciskał Thiema w drugim secie, ale ten ostatni trzymał się mocno i ostatecznie wyszedł zwycięsko.