Dominic Thiem: „Odchodzę z głową do góry, w pewnym sensie pokazałem mi, że wciąż tam jestem”

Dominic Thiem przedwcześnie opuścił mistrzostwa Wimbledonu 2023. Jednak pomimo tej straty pozytywne nastawienie Austriaka pozostało niezachwiane.

Stefanos Tsitsipas pokonał Theima 3:6, 7:6(1), 6:2, 6:7(5), 7:6(10-8) w pięciosetowym thrillerze. Mecz trwał dwa dni i trwał trzy godziny i 55 minut.

Pomimo porażki w postaci przegranej w pierwszym secie i zawieszenia meczu z powodu deszczu po zaledwie siedmiu meczach w drugim secie, były numer 3 na świecie walczył o utrzymanie tempa po wznowieniu gry następnego dnia i ostatecznie przegrał intensywne spotkanie. mecz.

Podczas pomeczowej konferencji prasowej Dominic Thiem wyraził zadowolenie ze swojego występu i gry w tak intensywnym meczu z zawodnikiem z pierwszej dziesiątki i walki do samego końca.

„Tak, oczywiście. Potrzebowałem tego, ponieważ dzisiaj też czułem się inaczej niż na przykład w Madrycie, ponieważ jakość była naprawdę dzisiaj” – powiedział Thiem. „Więc oto jestem, wiesz, przegrywając 6-7 w piątej, rozgrywając bardzo dobry mecz, walcząc niewiarygodnie”.

Austriak przyznał, że mecz udowodnił mu, że jest „tutaj” i jest w stanie osiągnąć „dobre rzeczy”. Thiem powiedział dalej, że to doświadczenie meczowe będzie dla niego silną motywacją w nadchodzących tygodniach.

„Tak, to pokazuje mi, że tu jestem, że nadal mogę robić bardzo dobre rzeczy. Motywuje mnie też na nadchodzące tygodnie – dodał.

„Dominic Thiem to trudny zawodnik” – Stefanos Tsitsipas

Dominica Theima i Stefanosa Tsitsipasa

Podczas wywiadu na korcie po meczu, Stefanos Tsitsipas podzielił się swoimi refleksjami na temat meczu i swoim doświadczeniem w grze przeciwko Dominicowi Thiemowi.

Tsitsipas wyraził swój podziw dla Thiema, podkreślając, że Austriak konsekwentnie wydobywa z niego to, co najlepsze, kiedy tylko mają szansę ze sobą rywalizować.

Grek docenił zaciekłą walkę, którą stoczył on i Dominic Thiem, i pochwalił się wyjątkowym występem, jaki dali wszystkim obecnym na arenie.

„Dominic [Thiem] to ktoś, kto wydobył ze mnie to, co najlepsze za każdym razem, gdy mieliśmy okazję zagrać ze sobą. I jednocześnie było to dość frustrujące. Ale to jest tenis. To znaczy, obaj ciężko dziś walczyliśmy. Wystawiliśmy przedstawienie. Mam nadzieję, że wszystkim się podobało” – powiedział Tsitsipas.

Tsitsipas przyznał, że Thiem jest potężnym zawodnikiem i złożył najlepsze życzenia byłemu światowemu numerowi 3 na przyszłość.

„Dominic to trudny zawodnik” – powiedział Tsitsipas. „Życzę mu wszystkiego najlepszego w przyszłości” – dodał Stefanos Tsitsipas.

Stefanos Tsitsipas zmierzy się z Andym Murrayem w drugiej rundzie w czwartek, 6 lipca.