Czy Pantery zostały okradzione? Wyjaśniono dziwaczne zakończenie porażki drużyny Bryce’a Younga z Packersem

Bryce Young i Carolina Panthers zaprezentowali swój najlepszy ofensywny występ w sezonie, przegrywając niewielką stratą 33:30 z Green Bay Packers. W czwartej kwarcie Pantery prowadziły 30-16, ale Young opracował dwie niesamowite akcje ofensywne i wyrównał wynik na 30-30.

Packers objęli prowadzenie, gdy młody rozgrywający poprowadził ich w dół boiska i wykonał rzut z gry z 32 jardów, który kopiący Anders Carlson z łatwością wykorzystał.

Na 20 sekund przed końcem i bez przerw na żądanie, aby zatrzymać zegar, Panthers potrzebowali cudu, aby znaleźć się w zasięgu rzutu z gry, a Young to zrobił. Rozgrywający znalazł D.J. Chark uderza z 22 jardów, aby przenieść atak na linię 47 jardów.

Kolejne 22-jardowe podanie do weterana skrzydłowego Adama Theilena sprawiło, że Pantery znalazły się w zasięgu rzutu z gry. Young podbiegł do linii wznowienia i najwyraźniej właśnie udało mu się trafić piłką, pozostawiając sekundę na zegarze. Jednakże sędzia omówił i orzekł, że czas minął, zanim rozgrywający wbił piłkę.

W mediach społecznościowych pojawiły się sugestie, że na zegarze pozostała sekunda, gdy Young trafił piłkę. Jednak powtórki potwierdziły, że rozgrywający spóźnił się o milisekundy z ustawieniem gola z gry. Ciężka do przetrawienia strata dla Panthers, którzy spadają do 2-13. Young odpocznie i zakończy zawody, pokonując rekordowe w karierze 312 jardów.

Czy Bryce Young i Panthers zostali okradzieni? Kontrowersyjny Romeo Doubs wywołuje dyskusję

Panthers QB Bryce Young

Gdy Panthers zremisowali na poziomie 30-30, rozgrywający Packers Jordan Love otrzymał zadanie doprowadzenia swojej drużyny do zasięgu rzutu z gry. Młoda gwiazda zapewniła swojemu zespołowi to, czego potrzebowała, po pięknym podaniu z 33 jardów do Romeo Doubs.

Twardy koniec najwyraźniej spowodował utratę podania, ale akcja została zweryfikowana i decyzja o udanym złapaniu została podtrzymana pomimo protestów linii bocznej Panthers. Fani w mediach społecznościowych nie zgodzili się z tą decyzją, twierdząc, że Doubs nie utrzymał kontroli nad piłką, a chwyt powinien zostać uznany za niekompletny.

Gdyby chwyt z 33 jardów w trzeciej i czwartej akcji został uznany za niekompletny, Panthers odzyskaliby piłkę na ponad dwie minuty przed końcem, a mecz był remisowy 30-30. Zamiast tego Packers wykorzystali czas do 22 sekund, po czym kopnęli zwycięskiego gola z gry. Bryce Young i Panthers niewątpliwie będą urażeni tym telefonem.