Statystyki graczy i wyniki meczów Denver Nuggets vs Golden State Warriors z dnia 25 lutego 2024 r.

W niedzielę Denver Nuggets zmierzyli się z Golden State Warriors po raz czwarty i ostatni w tym sezonie. Golden State, które po trzech próbach nie wygrało, będzie chciało uniknąć remisu. Steph Curry, Draymond Green i Klay Thompson po raz kolejny poprowadzą Dubs w meczu z obrońcami tytułu.

Od samego początku Warriors pokazali, że chcą wygrać mecz. Thompson, który ponownie wszedł z ławki rezerwowych, wyszedł niesamowicie gorący. Zdobył 16 punktów, trafiając 5 z 8 trafień, w tym 4 z 7 z głębi pola w zaledwie osiem minut. Nikola Jokic utrzymał Nuggets w grze z 13 punktami, czterema zbiórkami i czterema asystami. Po pierwszych 12 minutach Dubs prowadzili 36-30.

Warriors ponownie rozpoczęli mecz znakomicie i w drugiej kwarcie prowadzili nawet 16 punktami. Przez chwilę wyglądało na to, że Denver na początku drugiej połowy będzie miało duży deficyt.

Jednak Denver Nuggets systematycznie zmniejszali prowadzenie Golden State Warriors za 16 punktami Jamala Murraya. Klay Thompson kontynuował swoją formę, kończąc pierwszą połowę z 23 punktami. Do przerwy mecz zakończył się remisem po 61 punktów.