„Efekt marki curry”: De’Aaron Fox bohatersko walczy z Lakers, gotując LeBrona Jamesa i jego załogę, zdobywając 37 punktów

De’Aaron Fox dał popis, prowadząc Sacramento Kings do zwycięstwa 132-127 nad LA Lakers. „Swipa” miał zawrotną pierwszą połowę, zdobywając 21 punktów, a następnie kończąc wieczór z 37 punktami. Mimo że zmagał się ze skręconą kostką, zdobył osiem punktów w ciągu ostatnich sześciu minut regulaminowego czasu gry. Fox mógłby prawdopodobnie strzelić więcej, gdyby trener Kings Mike Brown nie wyeliminował go z powodu kontuzji.

Fani natychmiast zareagowali na imponujący występ obrońcy All-Star. Kings mogliby nawet nie wymusić dogrywki, gdyby Fox nie strzelił ze sprzęgła podczas kontuzji:

„efekt marki curry”

Kilka dni temu De’Aaron Fox podpisał kontrakt z Under Armour i został pierwszym sportowcem popisowym marki Curry. Według doniesień Fox otrzyma swoją linię butów w 2024 roku i będzie nadzorował program koszykówki dla amatorów.

Fox był wyjątkowy w meczu przeciwko LA Lakers. Nawet gdy Domantas Sabonis sfaulował, mając mnóstwo czasu przed końcem, Sacramento Kings nadal walczyli. Mieli rozgrywającego, który chciał poprowadzić swoją drużynę pomimo kulejącej kontuzji.

„Swipa” trafił 14-24 strzały i sprawiał Lakersom problemy przez cały mecz. Kiedy nie strzelał, aranżował grę i znajdował otwartych kolegów z drużyny. Do swojego sumarycznego dorobku dodał osiem asyst, cztery zbiórki, jeden przechwyt i jeden blok.

20 lat temu LeBron James zadebiutował w NBA przeciwko Sacramento Kings. Jednak przez większą część wieczoru De’Aaron Fox był gwiazdą wieczoru.

De’Aaron Fox może zostać odsunięty na bok w ciągu najbliższych kilku meczów

Jest początek sezonu i zespoły chcą, aby ich supergwiazdy były zdrowe. Sacramento Kings mogą odsunąć De’Aarona Foxa na co najmniej kilka meczów, aby wyleczyć jego kostkę. Niektóre drużyny dały już odpocząć swoim supergwiazdom w drugim meczu z rzędu. Kontuzja kostki Foxa będzie dla Kings więcej niż wystarczającym powodem do wykluczenia go z gry.

Ostatni raz Fox doznał kontuzji kostki w kwietniu. Sacramento, nawet gdy stawką było rozstawienie w play-offach, zdecydowało się odsunąć go na bok. Prawdopodobnie zrobią to na początku kampanii zespołu.

Bez Foxa w składzie trener Kings Mike Brown mógłby zwrócić się do Daviona Mitchella i nowo nabytego Chrisa Duarte o poprowadzenie meczów. Malik Monk spisał się dziś znakomicie w meczu przeciwko LA Lakers , grając jako rozgrywający. W meczu przeciwko swojemu byłemu zespołowi zdobył 22 punkty, z czego 11 to zabójcze po dogrywce.

Jednak w przypadku pełnego meczu Brown mógłby wykorzystać Mitchella i Duarte do prowadzenia akcji. Mitchell miał doświadczenie w rozgrywaniu drużyny przez ostatnie dwa lata. Duarte był również często używany jako rozgrywający przez Indiana Pacers, zanim przybył do Sacramento.