Coco Gauff wyraża wdzięczność za nominację obok Lionela Messiego, Simone Bilesa i LeBrona Jamesa do nagrody Sportowca Roku w konkursie People’s Choice Awards

Coco Gauff została nominowana do nagrody Sportowca Roku w konkursie People’s Choice Awards, nagrodzie przyznawanej najlepszemu sportowcowi roku.

19-latka miała znakomity rok 2023, zdobywając cztery tytuły, w tym swój pierwszy Wielki Szlem na US Open, a także swój pierwszy WTA 1000 w Cincinnati Masters. Zdobyła także tytuły na Washington Open i Aukland Open.

Gauff został nominowany wraz z kilkoma wyjątkowymi sportowcami. Należą do nich legenda futbolu Lionel Messi, gimnastyczka Simone Biles, gwiazdy koszykówki Giannis Antetokounmpo, LeBron James, Sabrina Ionescu i Stephen Curry oraz gwiazda NFL Travis Kelce.

Gauff była zachwycona nominacją i podzieliła się swoją wdzięcznością za pośrednictwem relacji na Instagramie.

„Dziękuję za nominację!” – napisała, udostępniając post ze swoją nominacją.

Źródło: uchwyt na Instagramie Coco Gauff

Zwycięzca nagrody Sportowca Roku zostanie wyłoniony w głosowaniu publiczności. Ceremonia odbędzie się 18 lutego i będzie pokazywana na żywo w NBC i E! oraz transmitowana strumieniowo w Peacock.

Coco Gauff rozpoczyna rok 2024 od zwycięstwa w ASB Classic

Coco Gauff na ASB Classic 2024

Coco Gauff rozpoczęła sezon 2024 na wysokim poziomie, zdobywając swój siódmy tytuł w karierze w ASB Classic. Z sukcesem obroniła tytuł w Auckland, pokonując w finale zwyciężczynię WTA Comeback of the Year 2023 Elinę Svitolinę.

W pierwszej rundzie Gauff pokonał rodaczkę Claire Liu 6:4, 6:2. Następnie okazała się zbyt silna dla nastoletniej sensacji Brendy Fruhvirtovej, wygrywając 6:3, 6:0 i awansując do ćwierćfinału.

W ostatnich ośmiu meczach aktualna mistrzyni US Open pokonała Varvarę Grachevę z łatwością, przegrywając zaledwie dwa mecze, wygrywając 6:1, 6:1. Amerykanka w półfinale zmierzyła się z rodaczką Emmą Navarro i wygrała 6:3, 6:1.

W starciu na szczycie Gauff zaczęła mocno, prowadząc 5:3 w pierwszym secie, a nawet miała dwa sety. Switolina jednak walczyła o wymuszenie rozstrzygającego meczu, który ostatecznie wygrał Ukrainiec. To był pierwszy raz, kiedy Gauff stracił seta na turnieju od dwóch lat.

Następnie drużyna nr 4 na świecie walczyła, aby wygrać kolejne dwa sety i wygrać mecz 6:7 (4), 6:3, 6:3. W ten sposób po raz pierwszy w swojej karierze obroniła tytuł.

Coco Gauff będzie można wkrótce zobaczyć podczas Australian Open 2024, gdzie w pierwszym meczu zremisuje z 67. na świecie Anną Karolíną Schmiedlovą okrągłe.