Coco Gauff zalicza Alycię Parks do grona 5 najbardziej wysportowanych zawodniczek, obok Igi Świątek i Sloane Stephens przed starciem w Australian Open 3R

Coco Gauff wybrała pięć najbardziej wysportowanych zawodniczek na trasie tournee po środowym zwycięstwie w drugiej rundzie Australian Open nad Caroline Dolehide.

Na konferencji prasowej po meczu po zwycięstwie nad Dolehide 23-latka wspomniała o swojej kolejnej przeciwniczce, obok siebie i nr 1 na świecie Iga Świątek, wśród pięciu najbardziej wysportowanych zawodników turnieju:

Ma świetną grę, dobry serwis, świetne uderzenia i jest bardzo atletyczna. Myślę, że jest jedną z najbardziej, jeśli nie „najbardziej” wysportowaną zawodniczką na trasie.

„Podobnie jak ja, ona, Sloane (Stephens) i Iga (Światek) są prawdopodobnie tam w górze oraz (Maria) Sakkari. I jest jeszcze coś, czego prawdopodobnie mi brakuje. To byłoby moje top 5. Ona jest tam na górze.

Maria Sakkari i Sloane Stephens uzupełniają pierwszą piątkę Gauff. Najlepszym występem Gauff w Australian Open jest czwarta runda, którą osiągnęła dwukrotnie (2019, 2023).

Aktualna mistrzyni US Open napotkała pewien opór w pierwszym secie tegorocznej edycji Australian Open, wygrywając ją po dogrywce. Ale potem wszystko było Gauffem. Amerykanka przegrała zaledwie dwa mecze, przedłużając swój doskonały start roku do wyniku 7:0.

Gauff zwycięsko rozpoczął rok 2024, zdobywając tytuł mistrza Auckland tydzień temu, tracąc tylko jednego seta, w finale z Eliną Svitoliną . Nieco ponad tydzień później zmierzy się teraz z rodaczką Alycią Parks o miejsce w drugim tygodniu w Melbourne Park.

„Myślę, że mogę być bardziej agresywna” – Coco Gauff rzuca rękawicę po awansie do trzeciej rundy Australian Open

Coco Gauff
Coco Gauff

Coco Gauff znakomicie rozpoczęła rok, tracąc tylko jednego seta w pierwszych siedmiu meczach przed trzecią rundą Australian Open.

Tylko jedno zwycięstwo dzieli ją od pobicia swojego najlepszego występu na turnieju. Przyznając, że jest jeszcze wiele do poprawy w jej grze, 19-latka wspomniała, że ​​musi być bardziej agresywna, zwłaszcza przeciwko zawodnikom grającym podobnie.

„Myślę, że mogę być bardziej agresywna” – powiedziała (podczas wspomnianej konferencji prasowej. „Wiesz, to jest trudne, ponieważ, wiesz, w tym meczu grałam z kimś, kto gra dość agresywnie, ciężko. Ona gra jak facet prawie, używając plasterka.

„Więc tak, serwuję i jestem po prostu bardziej agresywny. To tylko kwestia sposobu myślenia. Wiem, że mam odpowiednią grę, aby to zrobić. Muszę po prostu w to uwierzyć.”

Rozstawiona z czwartym numerem Gauff i Parks nigdy wcześniej tego nie robiły, ale tę ostatnią przebije zwycięstwo w drugiej rundzie nad 32. rozstawioną Leylah Fernandez. Dla Parks będzie to pierwszy występ w głównym turnieju Australian Open.