„Clippers nr 2 pokonuje nr 2 Lakers”: Skip Bayless nie traci rytmu, uderzając ekipę LeBrona Jamesa po chaotycznej pierwszej kwarcie

LeBron James zdobył tylko dwa punkty w pierwszej kwarcie środowego meczu pomiędzy LA Clippers i LA Lakers. Clippers prowadzili 19 punktami, po czym po 12 minutach Lakers zmniejszyli je do 37-24. Kawhi Leonard wyszedł jak dom w ogniu, tracąc 18 punktów i wyciągając swój zespół na duże prowadzenie na początku meczu.

Skip Bayless, który rzadko nie ogląda meczu Lakers, zamieścił na Twitterze swoją reakcję na mecz. Było prawie nieuniknione, że pojawi się imię Jamesa. Wieloletni analityk sportowy powiedział po pierwszym kwartale:

„Nr 2 Clippers pokonuje numer 2. 2 z Lakers.”

Numer 2 drużyny LA Clippers to nikt inny jak Kawhi Leonard, który miał fenomenalny pierwszy okres.

Bayless uważa LeBrona Jamesa za drugiego najlepszego zawodnika Los Angeles Lakers, po Anthonym Davisie. Prowadzący „Undisputed” nie musiał wspominać o oczywistościach, ponieważ każdy mógł zobaczyć, jak nierówny był występ Leonarda w stosunku do Jamesa.

Nie rozstrzyga się jednak meczu po pierwszych 12 minutach. Czterokrotny MVP Davisa i Lakers mają więcej niż wystarczająco czasu, aby odwrócić losy spotkania. Los Angeles miał bilans 9-22, w tym 4-11 z głębi. Strzelali już gorzej, ale wygrywali mecze.

Jednak Los Angeles Lakers doskonale wiedzą, jak silni byli Clippers, odkąd Ty Lue przejął drużynę od Doca Riversa w 2020 roku. W „Hallway Series” Clippers są niepokonani, odkąd Lue zaczął ich trenować.

LeBron James będzie musiał zmierzyć się z Kawhi Leonardem, aby dać szansę Los Angeles Lakers

Nikt nie spodziewa się, że LeBron James będzie walczył przez cały mecz. Oczekuje się, że w pewnym momencie wywrze wpływ. Jednak „King James” będzie musiał wykazać się lepszym występem, jeśli Lakers chcą pokonać LA Clippers .

Clippers mają passę 11 zwycięstw z rzędu przeciwko Lakers. James’ Lakers nie wygrali ze swoimi rywalami od sezonu 2020/21. Jeśli czterokrotny MVP chce to zmienić, będzie musiał przyspieszyć, biorąc pod uwagę grę Kawhi Leonarda.

Na 5:24 do końca drugiej kwarty LeBron James zwiększył swój wynik do ośmiu punktów i pomógł zmniejszyć deficyt do 48-39. Tymczasem Leonard nie zdobył jeszcze ani jednego gola w drugiej kwarcie.

Skip Bayless mógł zareagować zbyt wcześnie. James i Lakers wciąż mają szansę na wygranie meczu.