Aktualizacja dotycząca kontuzji Chrisa Paula: Czy weteran rozgrywający powróci dziś wieczorem na mecz z Jazzem? (15 lutego)

Aktualizacja stanu zdrowia Chrisa Paula to jeden z kluczowych tematów rozmów w drużynie Golden State Warriors . Doświadczony rozgrywający nie gra od 5 stycznia po złamaniu ręki w meczu z Detroit Pistons. Paweł musiał przejść operację, aby odzyskać siły po kontuzji.

Niedawno został ponownie oceniony, co wywołało spekulacje na temat jego powrotu do składu Warriors. Golden State jest w świetnym rytmie, wygrywając osiem z ostatnich 12 meczów. To może być ogromne wzmocnienie dla zespołu. Paul mógłby zapewnić kluczowe minuty walczącemu Klayowi Thompsonowi i rozstrzygnąć ofensywę zespołu w sprzęgle.

Aktualizacja stanu zdrowia Chrisa Paula: Czy były finalista NBA zagra z Jazzem?

Warriors zmierzą się z Utah Jazz w swoim ostatnim meczu przed rozpoczęciem przerwy na All-Star w czwartek. Chris Paul jest jedynym zawodnikiem, który figuruje w raporcie dotyczącym kontuzji Warriors. Według najnowszej ponownej oceny Paul nie będzie dostępny w meczu przeciwko Jazzowi.

Z aktualizacji stanu zdrowia przekazanej w środę przez Warriors wynika, że ​​za 10 dni zawodnik zintensyfikuje treningi i przejdzie ponowną ocenę. Paul także mógł opuścić kilka pierwszych meczów po przerwie na All-Star.

Brał udział w akcji podczas strzelanin przed meczem Warriors i najwyraźniej czuł się dobrze, trzymając piłkę w kontuzjowanej dłoni. Chociaż nadal ma na sobie sprzęt ochronny.

Co się stało z Chrisem Paulem?

Chris Paul złamał rękę w meczu z Detroit Pistons 5 stycznia. Sięgnął po piłkę po dobrej okazji odbicia, ale zderzenie z Jadenem Iveyem doprowadziło do kontuzji lewej ręki. Paul wyszedł z gry i nigdy nie wrócił. Miał w przeszłości kontuzje nadgarstków i dłoni, co oznacza, że ​​powrót do gry na korcie może potrwać dłużej, niż oczekiwano.

Ostatnia porażka Warriors pokazuje, dlaczego obecność Chrisa Paula może być decydująca

W środę Golden State Warriors wydawało się, że odniosą szóste zwycięstwo z rzędu nad LA Clippers . Jednak załamanie defensywne w czwartej kwarcie doprowadziło do porażki 130-125, a Golden State straciło 15 punktów przewagi.

W ostatniej kwarcie zwyciężyliśmy 44:28. Od zeszłego roku zmagania w czwartej kwarcie skazywały Dubs na porażkę. Dołączenie Chrisa Paula w pewnym stopniu rozwiązało te problemy, gdy grał, a środa była doskonałym przykładem tego, dlaczego Warriors potrzebują weterana obrońcy w swoich końcowych składach.

Obecność Paula pozwala Stephowi Curry’emu robić to, co potrafi najlepiej, czyli grać przy piłce, co utrudnia grę obronną drużyny przeciwnej. Wysokie IQ Paula również robi znaczącą różnicę po obu stronach, pozwalając każdemu w składzie na podejmowanie mądrych decyzji.

Warriors mogli wygrać to spotkanie. Jednak Klay Thompson popełnił błąd w końcówce meczu, który sfaulował Russella Westbrooka, podczas gdy Clippers na 39 sekund przed końcem prowadzili tylko trzema punktami. Wojownicy mieli wystarczająco dużo czasu, aby zebrać mocne trzymanie w defensywie i potencjalnie zremisować w ostatniej akcji.

Paul może utrzymać koncentrację zespołu w takich momentach i poprowadzić zespół do zwycięstw. Warriors mają nadzieję, że wróci wkrótce po zakończeniu przerwy na All-Star.