Chennai Open 2024: Ramkumar Ramanathan i Saketh Myneni zdobywają tytuł w grze podwójnej mężczyzn; Sumit Nagal dociera do finału w grze pojedynczej mężczyzn

Indyjski duet Ramkumar Ramanathan i Saketh Myneni zdobył tytuł w grze podwójnej mężczyzn podczas turnieju Chennai Open ATP Challenger na stadionie tenisowym SDAT w Chennai w sobotę, 10 lutego.

W ogólnoindyjskim starciu Ramkumar i Saketh przegrali w pierwszym secie ze swoimi młodymi odpowiednikami Nikim Poonachą i Rithvikiem Bollipallim. Ta ostatnia para siała ogień w swoich strzałach, zwłaszcza pętle Niki zarzucane przez ramiona kilka razy celnie oszukały Saketh.

Pierwszy set został przypieczętowany wynikiem 6:3 przez Nikki i Rithvika, gdy duet youe obiecał wywołać zamieszanie, ale ich starsi koledzy dobrze się przegrupowali, aby zaradzić niedociągnięciom w kolejnym secie. Saketh odwrócił sytuację, odsłaniając luki przeciwnika, podczas gdy Ramkumar wykazał się zaangażowaniem w swoim serwisie i zdobył doskonałego asa.

Mecz zakończył się supertiebreakiem po tym, jak Ramkumar i Saketh wygrali 6:3 i wyrównali sety na 1:1. Chłopak z Chennai bezlitośnie atakował, aby wypracować sobie mocne prowadzenie przy stanie 5-2, a następnie zakończył się wynikiem 10-5.

W półfinale gry pojedynczej mężczyzn czołowy indyjski zawodnik Sumit Nagal po wyczerpującej walce pokonał trzeciego rozstawionego z Czechami Dalibora Svrcinę 6:3, 6:4. Sumit zaczął dobrze od prowadzenia 2:1 w pierwszym secie.

Oddawał swoje zwykłe strzały, lobbował, kołysał się po kortach, a dla reprezentanta Czech mecze były niespodziewane. Ten ostatni po przełamaniu jednego wyrównał na 3:3, ale to nie Sumit był tym, którego można było odepchnąć. Najwyżej notowany indyjski zawodnik był przygotowany na dobrą obronę i krył wszystko, co zostało mu rzucone na linii bazowej, choć zawahał się przed kilkoma dropami.

W drugim półfinale tego dnia najwyżej rozstawiony Włoch Luka Nardi odniósł zapierające dech w piersiach zwycięstwo nad Chun-Hsin Tsengiem z Chińskiego Tajpej 6:4, 4:6, 7:6 (6).

Chennai Open 2024: wyniki dnia 7 (10 lutego)

Półfinały gry pojedynczej mężczyzn

Sumit Nagal (Indie) pokonał Dalibor Svrcina (Czechy) 6:3, 6:4

Luka Nardi (Włochy) pokonał Chun-Hsin Tseng (Chińskie Tajpej) 6:4, 4:6, 7:6 (6)

Finał gry podwójnej mężczyzn

Ramkumar Ramanathan/Saketh Myneni (Indie) pokonali Niki Poonacha/Rithvik Choudary Bollipalli 3:6, 6:3 (10:5)

Chennai Open 2024: Harmonogram dnia 8 (11 lutego)