Chennai Open 2024: Mukund Sasikumar wkracza do ćwierćfinału po pokonaniu Moeza Echarguiego

Dzika karta Mukund Sasikumar awansował do ćwierćfinału mężczyzn turnieju Chennai Open 2024. W czwartek, 8 lutego, pokonał Tunezyjczyka Moeza Echargui 7:6(4), 6:3. Pokonanie tunezyjskiego przeciwnika zajęło mu godzinę i 52 minuty.

Set otwierający okazał się niezwykle emocjonujący, gdyż doprowadził do tie-breaka, gdy obaj gracze zdobyli przełamanie serwisu. W drugim secie Sasikumar poprawił swoją grę i wykorzystał obie swoje szanse na break point, aby pokonać przeciwnika.

Imponował swoimi pierwszymi serwisami, zdobywając z nich 79 procent punktów (30 z 38). Sasikumar popełnił cztery podwójne błędy, ale Echargui popełnił ich sześć.

W ćwierćfinale Sasikumar zmierzy się z Daliborem Svrciną z Czech.

Saketh Myneni / Ramkumar Ramanathan i Rithvik Choudhary Bolipalli / Niki Kaliyanda Poonacha również wygrali swój mecz deblowy.

N. Sriram Balaji i Niemiec Andre Bergemann nie awansowali do półfinału gry podwójnej mężczyzn po przegranej z Niemcami Jakobem Schnaitterem i Markiem Wallnerem.

Sumit Nagal zmierzy się z Dominikiem Palanem z Czech w walce o zakwalifikowanie się do półfinału.

Chennai Open 2024: wyniki dnia 5 (8 lutego)

Mukund Sasikumar (Indie) pokonał Moeza Echargui (Tunezja) 7:6 (4), 6:3

Arjun Kadhe (Indie)/Yu Hsiou Hsu (Chińskie Tajpej) przegrali z Toshlhide Matsui (Japonia)/Kalto Uesugi (Japonia) 5:7, 3:6

Saketh Myneni (Indie)/Ramkumar Ramanathan (Indie) pokonał Dan Added (Francja)/Ugo Blanchet (Francja) 4:6, 6:4, 10:6

Rithvik Choudhary Bolipalli (Indie)/Niki Kaliyanda Poonacha (Indie) pokonali Parikshit Somani (Indie)/Manish Sureshkumar (Indie) 5:7, 6:1, 10:7

N Sriram Balaji (Indie)/Andre Bergemann (Niemcy) przegrali z Jakobem Schnaitterem (Niemcy)/Markiem Wallnerem (Niemcy) 3:6, 4:6

Chennai Open 2024: Harmonogram dnia 6 (9 lutego)

Sumit Nagal (Indie) vs Dominik Palan (Czechy) – początek o 15:00

Mukund Sasikumar (Indie) vs Dalibor Svrcina (Czechy) – początek o 15:00

Saketh Myneni (Indie)/Ramkumar Ramanathan (Indie) vs Toshlhide Matsui (Japonia)/Kalto Uesugi (Japonia) – początek o 15:00

Rithvik Choudhary Bolipalli (Indie)/Niki Kaliyanda Poonacha (Indie) vs Jakob Schanaitter (Niemcy)/Mark Wallner (Niemcy) – po 15:00