Ścigaj 5 najbardziej pamiętnych zwycięstw Elliotta w NASCAR

Chase Elliott, mistrz NASCAR Cup Series 2020, jest powszechnie znany w społeczności wyścigowej. Syn królewskiej rodziny wyścigowej, Bill Elliott, Elliott Jr. poszedł w ślady ojca i został najpopularniejszym kierowcą w stawce, wspierany przez swój surowy talent i szybkość na torze wyścigowym.

Widziany za kierownicą Chevroleta Camaro ZL1 z numerem 9 NAPA Auto Parts wystawianego przez Ricka Hendricka na najwyższym poziomie w tym sporcie, Elliott zdobył mistrzostwo sezonu regularnego w zeszłym sezonie.

Jednak sezon 2023 Cup Series nie rozpoczął się dla rodaka z Dawsonville w Georgii. Po kontuzji po wypadku na snowboardzie na początku sezonu i zawieszeniu później, stracił ponad połowę sezonu zasadniczego.

Jednakże, ponieważ kierowcy coraz bardziej zbliżają się do tegorocznych play-offów po sezonie, idiotyzmem byłoby wykreślenie Elliotta z listy. Gdy w tym sezonie zaczyna odnajdywać swój rytm, nadchodzące wyścigi, zwłaszcza dwa wyścigi na torze szosowym, mogą wydobyć z niego to, co najlepsze.

Oto spojrzenie wstecz na pięć najbardziej pamiętnych wizyt Chase’a Elliotta na torze zwycięstwa w najwyższej klasie wyścigów samochodów seryjnych.

5 najbardziej pamiętnych zwycięstw Chase Elliott w NASCAR Cup Series

#5 2022 Yellawood 500

Podczas wizyty NASCAR Cup Series na torze Talladega Superspeedway Chase Elliott udowodnił swoje umiejętności nie tylko na trasach szosowych, ale także na najdłuższym torze sportowym.

Elliottowi udało się przechytrzyć Ryana Blaneya do linii na ostatnim okrążeniu o 0,046 sekundy po ostatnim restarcie na dwa okrążenia przed końcem.

#4 2020 Xfinity 500

Pochodzący z Dawsonville w Georgii awans do Championship 4 w roku, w którym zdobył mistrzostwo, zdominował 500-milową imprezę na torze Martinsville Speedway.

Poprowadził łącznie 236 okrążeń w finale 8/8 finału, co oznacza jego pierwszy występ w ostatniej rundzie playoffów NASCAR.

#3 2021 Jockey Made in America 250

Dołączając do Tony’ego Stewarta i Jeffa Gordona jako największych kierowców wyścigowych NASCAR, Chase Elliott odniósł swoje siódme zwycięstwo na torze drogowym w Road America w 2021 roku.

Elliott został także jedynym kierowcą, który wygrał na pięciu różnych torach drogowych w historii tego sportu.

#2 Finał sezonu 2020 500

Zdobywając tytuł mistrza NASCAR Cup Series na torze Phoenix Raceway, Chase Elliott poszedł w ślady ojca i zdobył jedno z najwyższych wyróżnień w sporcie.

Elliott został trzecim najmłodszym mistrzem tego sportu, wygrywając wyścigi jeden po drugim po raz pierwszy w swojej karierze.

#1 2019 Bank of America Roval 400

W prawdopodobnie najbardziej ekscytującym finiszu w karierze Chase’a Elliotta, kierowca Hendrick Motorsports wracający do zdrowia po wypadku podczas prowadzenia wyścigu wykluczył go z walki o zwycięstwo na wewnętrznym torze Charlotte Motor Speedway.

Podczas wyścigu było łącznie 11 ostrzeżeń, a Elliott stał się powodem jednego, gdy uderzył w barierę opon w zakręcie 1 przed polem na 45 okrążeń do końca. Decydując się nie poddawać w wyścigu, kierowca Chevroleta Camaro ZL1 z numerem 5 zdecydował się przejechać przez pole, wspomagany kilkoma okresami ostrożności i czerwoną flagą.

Zobacz, jak Chase Elliott próbuje wygrać po raz pierwszy w sezonie 2023 Cup Series w tę niedzielę, gdy NASCAR rozpocznie transmisję na żywo z New Hampshire Motor Speedway na Crayon 301.