Casper Ruud zachwyca fanów przemówieniem po hiszpańsku podczas Los Cabos Open po utracie tytułu na rzecz Jordana Thompsona

Casper Ruud zaskoczył widzów w Cabo Sports Complex, mówiąc krótko po hiszpańsku w swoim przemówieniu jako zdobywca drugiego miejsca na Los Cabos Open. W finale, który odbył się w sobotę 24 lutego, przegrał z Australijczykiem Jordanem Thompsonem.

Ruud konsekwentnie przegrywał w pierwszym secie, odkąd Thompson rozpoczął spotkanie mocnym uderzeniem. Duet pozostawał na serwisie do czasu, aż Australijczyk przełamał Ruuda w szóstym gemie.

Norweg ciężko pracował, aby powrócić do gry, a jego przeciwnik serwował przy stanie 5-3 i zdobył dwa break pointy. Thompson jednak uratował ich wszystkich i zapewnił sobie pierwszego seta.

W drugim secie doszło do zaciętej walki, w której obie zawodniczki dwukrotnie przełamały się. Thompson ostatecznie pokonał Ruuda w dogrywce i zapewnił sobie mistrzostwo 6-3, 7-6(4) po dwóch godzinach i czterech minutach.

Ruud ostatecznie otrzymał trofeum za wicemistrzostwo, ale w pełni wykorzystał swoje przemówienie podczas ceremonii prezentacji, zachęcając do głośnych wiwatów, dodając trochę hiszpańskiego ku uciesze publiczności.

Norweg opowiedział, jak przez ostatnie siedem dni w Los Cabos grał w golfa i delektował się tacos.

„Spróbujmy po hiszpańsku. Grałem trochę w golfa, bardzo mi się to podobało, zjadłem dużo tacos podczas tych dni w Meksyku” – powiedział Ruud. (przetłumaczone przez Google)

Pobyt Ruuda w Meksyku jeszcze się nie skończył, gdyż przygotowuje się do Mexican Open jako szósty rozstawiony. W poniedziałek 27 lutego w Acapulco zmierzy się z Christopherem Eubanksem.

W dalszej części swojego przemówienia pożegnał się z publicznością w Los Cabos i miał nadzieję, że niektórzy fani dołączą do niego w Acapulco.

„Ach, co jeszcze! Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę grać w Meksyku. Do zobaczenia za rok i w przyszłym tygodniu w Acapulco. Niech żyje Meksyk” – dodał Casper Ruud.

Casper Ruud jest niepokonany w walce ze swoim pierwszym przeciwnikiem w turnieju Mexican Open, Christopherem Eubanksem

Christopher Eubanks z Casperem Ruudem (po prawej)

Pomiędzy Casperem Ruudem a Christopherem Eubanksem Norweg jest faworytem do zwycięstwa w pojedynku w pierwszej rundzie Mexican Open 2024 dzięki prowadzeniu 2:0 z tym ostatnim w bezpośredniej rywalizacji.

Duet po raz pierwszy zagrał przeciwko sobie w 2022 roku podczas Indian Wells Open. Ruud pokonał Eubanksa 7:6(5), 6:2 w pierwszej rundzie, by w drugiej przegrać z Nickiem Kyrgiosem.

Do ich drugiego spotkania doszło w następnym roku podczas Shanghai Masters, a Casper Ruud zapewnił sobie zwycięstwo 6-4, 6-2 w drugiej rundzie. Norweg po raz kolejny jednak wycofał się z turnieju po porażce w następnym meczu z Fabianem Morazsanem.