Caroline Garcia załamuje się we łzach po upadku z Italian Open

Caroline Garcia miała łzy w oczach po porażce w trzeciej rundzie Italian Open 2023. Po porażce Francuzka przemyślała swój dotychczasowy trudny sezon i zastanowiła się nad tym, co poszło nie tak.

Caroline Garcia przegrała z numerem 100 na świecie, Camillą Osorio 4:6, 4:6 w setach w trzeciej rundzie w Rzymie, po czym numer 4 na świecie opowiedziała o swojej mocnej formie w 2023 roku w pomeczowym wywiadzie dla Frencha publikacja L’Equipe.

Garcia ubolewała, że ​​sama „tonie” i że wszelkie wysiłki, jakie podjęła, aby poprawić swoją grę, nie przyniosły rezultatu. Po wielu rozczarowujących wynikach w 2023 roku 29-latka posunęła się nawet do stwierdzenia, że ​​gra w tenisa stała się dla niej „koszmarem”.

„Sama się zatopiłam. Staram się, ale nie wychodzi. Chciałbym wiedzieć dlaczego, żeby móc to kontrolować. Ale nie, pogrąża mnie coraz bardziej. Zamiast cieszyć się chwilą na boisku, staje się to koszmarem” – powiedziała.

Jednocześnie wydaje się, że Caroline Garcia dokładnie określiła swoje problemy w tym roku, ponieważ przyznała, że ​​złe wyczucie czasu, błędne odczytanie sytuacji i brak koncentracji w grze były głównymi powodami, dla których jej postępy były utrudnione.

„Od kilku tygodni, a nawet od początku roku, mam złe wyczucie czasu. Źle odczytałem trajektorie. Z pewnością problem z koncentracją, czytaniem gry. Trudno mi to wytłumaczyć” – powiedział Garcia.

Caroline Garcia przeanalizowała również błędy, które doprowadziły do ​​jej upadku w starciu z Osorio, podkreślając, że nie była wystarczająco dobrze ustawiona, aby uderzać mocno. Czuła też, że popełniła wiele „głupich błędów”, zwłaszcza jeśli chodzi o umiejscowienie i klarowność.

„Nie jestem wystarczająco dobrze ustawiony, aby uderzać tak mocno, jak bym chciał, lub awansować tak bardzo. To są głupie błędy, błędy w ustawieniu lub jasności, ponieważ nie ma nóg, umiejscowienia i zaangażowania” – otworzył Garcia.

Garcia przegrał w tym roku wiele meczów z graczami z niższych rankingów. W Madrycie przed turniejem Italian Open została pokonana przez Mayara Sherifa w 1/8 finału. Francuzka przegrała z Anastasią Potapową (Stuttgart), Soraną Cristeą (Indian Wells i Miami) oraz Magdą Linette (Australian Open). .

Wyniki te są jeszcze bardziej rażące, ponieważ Garcia miała realną szansę na zdobycie tytułu nr 1 na świecie na początku roku, biorąc pod uwagę, że nie broniła wielu punktów w pierwszej połowie roku.

Caroline Garcia zostaje ostatnim ziarnkiem obalonym w Rzymie

Karolina Garcia

Porażka Caroline Garcia z Camillą Osorio oznacza, że ​​pięć z 10 najlepszych rozstawionych kobiet w losowaniu gry pojedynczej kobiet podczas Italian Open 2023 odpadło. Wyniki te są jeszcze bardziej widoczne w dolnej połowie losowania, gdzie szósta rozstawiona Coco Gauff jest teraz jedyną rozstawioną w pierwszej dziesiątce.

Niepokoje w dolnej połowie obejmują porażki Aryny Sabalenki (drugie miejsce), Jessiki Peguli (trzecie miejsce) i Caroline Garcia (piąte miejsce). Jessica Pegula przegrała z Taylor Townsend, a Aryna Sabalenka została pokonana przez Sofię Kenin w drugiej rundzie.

Te wyniki otworzyły przed Gauff szansę na głębsze wejście w turniej i nabranie rozpędu przed Rolandem Garrosem, gdzie będzie broniła zdobytych w zeszłym roku punktów za drugie miejsce.