Carlos Alcaraz doznał kontuzji kostki w starciu Rio Open 1R i wycofuje się w połowie meczu pomimo dzielnych wysiłków, aby kontynuować

Carlos Alcaraz doznał strasznej kontuzji kostki podczas otwarcia turnieju w Rio Open 2024, co zmusiło go do przejścia na emeryturę w połowie meczu.

Walki Alcaraza na korcie trwają nadal, tym razem spotęgowane przez kontuzję. Po szokującym odpadnięciu z półfinału Argentina Open Hiszpan szukał odkupienia na turnieju ATP 500 w Rio de Janeiro, dążąc do swojego pierwszego tytułu od triumfu w Wimbledonie w zeszłym roku. Już w pierwszej rundzie zmierzył się z Thiago Monteiro.

Mecz rozpoczął się niefortunnie dla numeru 2 na świecie, ponieważ już w pierwszym meczu skręcił kostkę i upadł na ziemię. Monteiro wykazał się sportową postawą, podchodząc i oferując wsparcie Hiszpanowi, gdy ten pokuśtykał na ławkę rezerwowych.

20-latek wezwał fizjoterapeutę i wydawało się, że odczuwa silny ból, ponieważ podczas leczenia trzymał twarz w dłoniach.

Jego kostka była wyraźnie spuchnięta, gdy zmrażał ją, aby wrócić na kort i dokończyć mecz.

Carlos Alcaraz wrócił na boisko ze skręconą kostką i udało mu się nawet przełamać serwis Monteiro i objąć prowadzenie w meczu. Jednak jego skompromitowany ruch stał się widoczny, gdy w drugim gemie stracił serwis. Pomimo mężnych wysiłków, by dalej walczyć, 20-latek został zmuszony do wycofania się z gry przy wyniku 1:1.

Alcaraz odnosił wcześniejsze sukcesy na Rio Open, zdobywając tytuł w 2022 roku, pokonując w finale Diego Schwartzmana 6:4, 6:2. Hiszpan zanotował także w zeszłym roku drugie miejsce na turnieju ATP 500, po tym jak Cameron Norrie w finale pokonał go 5:7, 6:4, 7:5.

„To wstyd, że od 2023 roku nie poprawiłem niektórych rzeczy w swojej koncentracji” – Carlos Alcaraz po wyjściu z Argentina Open

Carlosa Alcaraza

Kampania Argentina Open Carlosa Alcaraza zakończyła się szokującą porażką w półfinale, a Nicolas Jarry odniósł zwycięstwo 7-6(3), 6-3. Po porażce Hiszpan zdał sobie sprawę z ogromnego ciężaru oczekiwań, z którymi musiał się zmierzyć.

„To prawda, że ​​turnieje, na które jeżdżę, budzą we mnie oczekiwania… może ludzie myślą, że muszę wygrywać każdy mecz, ale Jarry ma poziom, który może pokonać każdego” – powiedział Carlos Alcaraz.

Jednakże skrytykował się także za to, że od zeszłego roku nie dokonał zauważalnej poprawy w niektórych obszarach, przyznając, że w jego grze brakuje elementu, który wpływa na jego poziom gry.

„Szkoda, że ​​od 2023 roku nie poprawiłem niektórych rzeczy w swojej koncentracji. Nie ma innego wyjścia, to kwestia nierozstrzygnięta, a mój poziom gry opiera się na poziomie nastawienia i energii, w jakim się znajduję” – dodał. dodany.