Carlos Alcaraz ujawnia nowy tatuaż przed meczem Rio Open 1R

Niewielu fanów wiedziałoby, że Carlos Alcaraz jest entuzjastą tatuaży. Niedawno Hiszpan pokazał nowy tatuaż na bocznej stronie lewej nogi podczas konferencji prasowej przed turniejem podczas rozgrywanego w tym tygodniu Rio Open.

Numer 2 na świecie nigdy nie wahał się przed zrobieniem sobie tatuażu, aby uczcić swoje triumfy. W zeszłym roku Hiszpan ujawnił światu tenisa, że ​​ma liczby „11.09.22”. – co oznacza datę zdobycia przez niego swojego dziewiczego tytułu major na US Open 2022 – namalowany tuszem tuż nad lewym łokciem.

Carlos Alcaraz ma teraz nowy tatuaż, jeśli wierzyć zdjęciom z konferencji prasowej w Rio. Lokalny dziennikarz zrobił zdjęcie tatuażu byłego, który znajdował się tuż nad mięśniem strzałkowym krótkim na jego lewej nodze.

Przez @josemorgado

Wzór tatuażu przypomina truskawkę z numerami „16.07.23”. wypisane nad nim. Tatuaż prawdopodobnie nawiązuje do truskawek, które są popularnym wyborem wśród uczestników Wimbledonu. Liczby oznaczają natomiast datę triumfu Alcaraza na Wimbledonie w 2023 r., który oznaczał jego drugi tytuł major w karierze.

Przypadkowo Carlos Alcaraz nie jest jedynym zawodnikiem, który ma wytatuowaną truskawkę na ciele. Czeszka Marketa Vondrousova , która wbrew wszelkim przeciwnościom zdobyła w zeszłym roku tytuł mistrzyni kobiet w grze pojedynczej na SW19, również ma podobny tatuaż na prawym ramieniu.

Carlos Alcaraz pokonał Novaka Djokovica i zdobył tytuł Wimbledonu 2023

Carlos Alcaraz świętuje po zwycięstwie w Wimbledonie 2023

Carlos Alcaraz prawdopodobnie rozegrał mecz swojego życia, pokonując w zeszłorocznym finale Wimbledonu siedmiokrotnego mistrza Wimbledonu Novaka Djokovica . Dzięki zwycięstwu Alcaraz przerwał serię 34 meczów bez porażki Serba na kortach trawiastych.

W pierwszym secie Alcaraz powoli odrywał się od bloków, który przegrał 1:6. Hiszpan zmienił taktykę już od drugiego seta, stawiając obrońcy tytułu zawzięty opór. Drugi set ostatecznie wymagał dogrywki, którą 20-latek wygrał 8:6 po dwóch kosztownych błędach bekhendu Djokovica.

Mistrzyni US Open 2022 stosunkowo łatwo wygrała kolejnego seta 6:1. 23-krotny zwycięzca turnieju Major nie chciał jednak poddać się spokojnie i wygrał czwartego seta 6:3. Mecz rozstrzygnął się w piątym secie, a Alcaraz utrzymał przewagę w podejmowaniu decyzji i sile psychicznej w kluczowych momentach.

Alcaraz zachował mocny serwis i do woli uderzał zwycięzców forhendem w decydującej fazie, ostatecznie wygrywając 1-6, 7-6 (8-6), 6-1, 3-6, 6-4 w cztery godziny i 46 minuty. Został trzecim najmłodszym mistrzem Wimbledonu w grze pojedynczej mężczyzn, po Borisie Beckerze i Bjornie Borgu.