„Carlos Alcaraz jest faworytem, ​​chyba że jego przeciwnikiem jest Djokovic” – fani tenisa reagują na Nicka Kyrgiosa, który nazwał Hiszpana słabszym w wygranym Wimbledonie 4R

Fani tenisa nie przyjęli życzliwie twierdzenia Nicka Kyrgiosa, że ​​Carlos Alcaraz był słabszy w meczu czwartej rundy z Matteo Berrettinim na Mistrzostwach Wimbledonu 2023.

Wyczekiwane starcie między Alcarazem a Berrettinim rozpoczęło się w emocjonujący sposób. Włoch odepchnął trzy break pointy, po czym zapewnił sobie decydującą przerwę przy stanie 4:3, wyprzedzając światowego numer 1 i wygrywając seta otwierającego.

Po zakończeniu pierwszego seta Nick Kyrgios pochwalił się w mediach społecznościowych swoją „wiarygodną” spostrzegawczością za nazwanie Hiszpana słabszym w starciu.

„Wygląda na to, że moje spostrzeżenie jest wiarygodne. Alcaraz jest słabszym psem w tym meczu” – napisał Kyrgios na Twitterze.

Jednak Australijczyk się mylił, ponieważ Carlos Alcaraz mocno odbił się w drugim i trzecim secie, skutecznie kontrując serwis Berrettiniego i zapewniając sobie prowadzenie w meczu. Następnie czołowy rozstawiony przejął kontrolę nad czwartym setem, wygrywając 3:6, 6:3, 6:3, 6:3 w trzy godziny i cztery minuty.

Fani tenisa szybko wyrazili swoje niezadowolenie z komentarzy Kyrgiosa, a jeden z fanów przenikliwie przewidział, że ujęcie Australijczyka źle się zestarzeje.

„Cóż, twoje tweety nie starzeją się zbyt dobrze, żeby wziąć L” — skomentował fan.

Kilku fanów twierdziło, że numer 1 na świecie powinien być określany tylko jako słabszy przeciwko Novakowi Djokovicowi.

„Słowo słabszy nigdy nie powinno być używane w stosunku do Carlosa, chyba że zmierzy się on z Djokoviciem” – napisał fan na Twitterze.

„Carlos jest faworytem w każdym meczu, chyba że jego przeciwnikiem jest Novak Djokovic” – wtrącił się inny fan.

„Ani jednego dobrego ujęcia w jego życiu, zawstydzającego mf” — skomentował użytkownik.

Oto kilka innych reakcji fanów:

Carlos Alcaraz zmierzy się z Holgerem Rune w dziewiczym Wimbledonie QF

Carlos Alcaraz awansował do Wimbledonu 2023 QF

Carlos Alcaraz zmierzy się z szóstym rozstawionym Holgerem Rune w ćwierćfinale Mistrzostw Wimbledonu 2023 w środę, 12 lipca. Rune zapewnił sobie zwycięstwo nad Grigorem Dimitrowem i awansował do swojego pierwszego ćwierćfinału na korcie trawiastym Major.

Patrząc w przyszłość na ich starcie, Alcaraz wyraził radość, że pokonał swojego 20-latka w ćwierćfinale i podkreślił znaczenie młodych graczy, takich jak on, w realizacji ich zawodowych marzeń.

„Młodzi chłopcy spełniają swoje marzenia. Przyjazd tutaj i wspólne granie w ćwierćfinale to coś wspaniałego dla tenisa – powiedział Carlos Alcaraz.

Hiszpan przypomniał sobie swoją historię rywalizacji z Rune i zachwycił się wspaniałością wspólnej rywalizacji w ćwierćfinale Wielkiego Szlema. Alcaraz wyraził również zamiar cieszenia się tym doświadczeniem.

„Oczywiście z Holgerem, mówiliśmy na wielu turniejach, gdy mieliśmy 12 lat, razem dorastaliśmy, przechodząc wszystkie kategorie, grając świetne turnieje, więc granie przeciwko niemu w ćwierćfinale Wielkiego Szlema jest czymś wspaniałym i to Będę się cieszył – dodał.

Carlos Alcaraz, który również po raz pierwszy wystąpi w ćwierćfinale SW19, podzielił wyniki swoich dwóch poprzednich spotkań z Holgerem Rune.