Carlos Alcaraz krytykuje siebie po szokującym wyjściu z Argentina Open – „Wstyd, że nie poprawiłem niektórych rzeczy”

Carlos Alcaraz wpadł w samokrytykę po szokującej porażce z Nicolasem Jarrym w półfinale Argentina Open.

Numer 2 na świecie dostał się do Argentina Open jako faworyt do utrzymania tytułu, który zdobył w zeszłym roku po pokonaniu w finale Camerona Norriego. Przez większą część turnieju Hiszpan nie miał żadnych problemów, gdyż ze względną łatwością dotarł do półfinału po pokonaniu Camilo Ugo Carabellego i Andrei Vavassoriego.

Jednak w półfinale słabości czołowego rozstawionego wykorzystał trzeci rozstawiony Nicolas Jarry. Pierwszy set był wyrównany, a Alcaraz i Jarry utrzymali swoje gemy serwisowe i doprowadzili do tie-breaka. Tutaj Chilijczyk zdeklasował go, wygrywając pierwszego seta 7:6(2).

Drugi set był dla Jarry’ego znacznie łatwiejszy, ponieważ jego zdecydowane strzały pozostawiły Alcarazowi niedosyt. Ostatecznie trzeci rozstawiony, który w 2023 roku dwukrotnie mierzył się z Alcaraz i w obu przypadkach przegrał, wygrał seta 6:3 i wyeliminował obrońcę tytułu.

Odkąd zdobył swój drugi tytuł major na ubiegłorocznych Mistrzostwach Wimbledonu, Alcaraz nie wygrał żadnego turnieju, w którym brał udział. Po ostatniej porażce Hiszpan ocenił swoją sytuację i za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej ATP Tour powiedział:

„To prawda, że ​​turnieje, na które jeżdżę, budzą we mnie oczekiwania… może ludzie myślą, że muszę wygrywać każdy mecz, ale Jarry ma poziom, który może pokonać każdego” – powiedział Alcaraz.

20-latek przyznał także, że nie wyciągnął wniosków z błędów, które popełnił w 2023 roku.

„Szkoda widzieć, że od 2023 roku nie poprawiłem niektórych rzeczy w swojej koncentracji. Nie ma innego wyjścia, to kwestia nierozstrzygnięta, a mój poziom gry opiera się na poziomie nastawienia i energii, w jakim się znajduję”.

Carlos Alcaraz jako następny zagra w Rio Open, a następnie zmierzy się z Rafaelem Nadalem

Carlos Alcaraz na Australian Open 2024

Carlos Alcaraz będzie chciał wkrótce zapomnieć o rozczarowaniu związanym z Argentina Open, gdyż swój występ w Rio Open rozpocznie 20 lutego przeciwko Brazylijczykowi Thiago Monteiro. W zeszłym roku najwyżej rozstawiona Hiszpanka o włos straciła tytuł Rio Open po porażce z Cameronem Norrie w rewanżu w finale Argentina Open 2023.

Po zakończeniu Rio Open Alcaraz uda się do Las Vegas, gdzie ma wystąpić w pokazowym meczu z Rafaelem Nadalem . Mecz pokazowy, zapowiadany jako Netflix Slam , odbędzie się 3 marca w MGM Resorts International.