“Nie mogę się doczekać!” – Chris Evert wyraża podekscytowanie przejęciem finałowego starcia Wimbledonu Onsa Jabeura i Markety Vondrousovej

Chris Evert podzieliła się swoim podekscytowaniem przejęciem roli komentatora starcia Onsa Jabeura i Markety Vondrousovej w finale mistrzostw Wimbledonu 2023.

W czwartek, 14 lipca, Vondrousova awansowała do swojego drugiego finału Wielkiego Szlema po spektakularnym zwycięstwie 6:3, 6:3 nad Eliną Switoliną. Była kliniczna w swoim występie, zdobywając 74% punktów za pierwszym serwisem i strzelając 22 zwycięzcami do dziewięciu Switoliny, odnosząc zwycięstwo w godzinę i 15 minut.

Następnie Jabeur zebrała się obok Aryny Sabalenki i dotarła do drugiego z rzędu finału na trawie Major, stając się pierwszą kobietą od czasu Sereny Williams w latach 2018-2019, która osiągnęła ten wyczyn.

Pomimo przewagi 6-7(5), 2-4, Jabeur zachowała zimną krew i zapewniła sobie decydującą przerwę w drugim secie, po czym zdominowała decydującego i wygrała 6-7(5), 6-4, 6-3, ustawiając się emocjonujący finał z Vondrousovą w sobotę 15 lipca.

Reagując na reklamę ESPN dotyczącą najważniejszego finału, Chris Evert wyraziła podekscytowanie dołączeniem do Chrisa Fowlera przy biurku komentatorskim starcia między Tunezyjczykiem a Czechem.

„Nie mogę się doczekać!!!” Evert napisał na Twitterze z emoji serca.

„Idę po zemstę” – Ons Jabeur czeka na finał Wimbledonu przeciwko Marketie Vondrousovej

Ons Jabeur aż do finału Wimbledonu 2023

Po udanym pomszczeniu zeszłorocznej porażki z Eleną Rybakiną w ćwierćfinale Wimbledonu 2023, Ons Jabeur wyraziła zamiar powtórzenia wyczynu z Marketą Vondrousovą. Tunezyjka poniosła straty w obu spotkaniach z Czechem w sezonie 2023.

„Idę się zemścić. Nie wygrałem z nią w tym roku. Ma dobre ręce. Gra bardzo dobrze – powiedziała w wywiadzie po meczu.

Numer 6 na świecie podzielała jej determinację, by skupić się na sobie, zamiast martwić się o to, jak Vondrousova zbliży się do swojego drugiego finału Wielkiego Szlema. Podkreśliła, że ​​obaj byli zmotywowani do zwycięstwa, a bardziej zasłużony gracz ostatecznie wyjdzie zwycięsko.

„Szczerze mówiąc, postaram się dużo skupić na sobie. Nie jestem pewien, jak zagra w drugim finale Wielkiego Szlema, tak sądzę. Oboje jesteśmy głodni zwycięstwa. Ten, kto bardziej na to zasłużył, wygra” – dodała.

28-latka wyraziła również chęć uczenia się i rozwoju po swoich poprzednich porażkach w zeszłorocznych finałach Wimbledonu i US Open.

„Jeśli chodzi o mnie, wiele się nauczę nie tylko z finału Wimbledonu, ale także finału US Open i dam z siebie wszystko. Może w tym roku chodziło o to, żeby spróbować dwa razy i zrobić to dobrze za trzecim razem. Więc zobaczmy – powiedziała.

Ons Jabeur i Marketa Vondrousova zremisowali 3:3 w pojedynkach bezpośrednich przed finałem w sobotę, 15 lipca.