Czy NBA może zmienić wynik meczu? Przyjrzyj się bliżej, jak Blazers protestują przeciwko porażce z Thunder

Każdy sezon w NBA obfituje w dramaty, a zacięta walka w czwartej kwarcie, która rozegrała się podczas wtorkowego pojedynku Portland Trail Blazers z OKC Thunder, przyczyniła się do powstania jednego z wątków sezonu.

Thunder odnieśli niewielkie zwycięstwo 111-109, ale goście nie byli zadowoleni z wyniku i złożyli protest do biura ligi, aby podważyć ostateczny wynik Znawca ESPN i NBA, Adrian Wojnarowski, poinformował o godzinach rozwoju po porażce Blazers na Paycom Centrum we wtorek.

Wojnarowski napisał na Twitterze, opisując najnowsze informacje na temat kontrowersyjnej potyczki:

„Źródła ESPN: Portland składa protest w biurze ligi, aby podważyć wynik wtorkowej porażki z Oklahoma City 111:109. Z prowadzeniem 109-108 Portland twierdzi, że Chauncey Billups wyraźnie zarządził przerwę na żądanie przed oficjalnym gwizdkiem podwójnego dryblingu Blazers na 15,6 sekundy przed końcem. Billups otrzymał ocenę dwóch technologii i został wyrzucony”.

Aby dać lepszy wgląd, wynik sprowadził się do kilku ostatnich posiadań. W 47. sekundzie Blazers zdobyli bramkę, która doprowadziła do remisu 106:106, a następnie wyszła na prowadzenie, gdy Anfernee Simons wrzuciła głęboko za trzy punkty. Jalen Williams odpowiedział skoczkiem i podwyższył wynik na 109-108, ale na 25 sekund przed końcem Portland wszystko straciło na wartości.

Malcolm Brogdon został wezwany do kluczowego podwójnego dryblingu. Choć trener Chauncey Billups próbował ogłosić przerwę na żądanie na 15,6 sekundy przed końcem, jego słowa nie zostały usłyszane ani nie wykonano żadnych gestów, co doprowadziło do gwizdka.

Wściekły Billups nawiązał kontakt z jednym z sędziów i wyciągnął faul. Wkrótce potem został uderzony drugim, co spowodowało natychmiastowe wyrzucenie.

Sędziowie przyznali OKC tę piłkę i dwa strzały za faul techniczny. Udało im się zdobyć jedną bramkę, która wystarczyła do podwyższenia wyniku na 109-109.

W kolejnym posiadaniu Williams włożył kolejnego skoczka i dał Thunder dwupunktowe prowadzenie. Pod koniec meczu lob do Deandre Aytona został skradziony.

Czy NBA może zmienić wynik meczu? Co dalej z Blazers, jeśli tak się stanie?

Nie zdarza się to często, ale ostatnia zmiana wyniku meczu miała miejsce pomiędzy Miami Heat a Atlanta Hawks w 2008 roku.

Załoga sędziowska błędnie uznała, że ​​Shaquille O’Neal spalił faul na 51,9 sekundy przed końcem dogrywki. Pierwotny wynik 117-111 został obalony, a drużyny powtórzyły ostatnie 51,9 sekundy starcia w kolejnym spotkaniu z Hawks, wygrywając 114-111.

Był to także pierwszy protest przyznany od 1982 roku, kiedy ówczesny komisarz Larry O’Brien podtrzymał protest drużyny San Antonio Spurs w związku z podwójną porażką drużyny Los Angeles Lakers 137-132 przez dogrywkę . Mecz między nimi zakończył się 13 kwietnia, a Spurs wygrali 117-114.

Jeśli w scenariuszu meczu Blazers vs Thunder NBA znajdzie niezbite dowody na to, że Billups zarządził przerwę na żądanie i był to błąd sędziego, istnieje możliwość, że drużyny rozegrają mecz ponownie po zmianie pierwotnej decyzji.

Obie drużyny spotkają się 6 marca w Moda Center i według wszelkiego prawdopodobieństwa mecz zostanie rozegrany z czasem 15,6 sekundy. Ale dopóki to nie zostanie ustalone, OKC Thunder odniesie to zwycięstwo.