Bokser popycha sędziego na gali Tyson Fury kontra Francis Ngannou, Conor McGregor martwi się przerwą w UFC, powrót Jake’a Paula zagrożony: podsumowanie wiadomości MMA

W dzisiejszym numerze omówimy historyczny mecz bokserski Tyson Fury kontra Francis Ngannou, potencjalny powrót Conora McGregora do UFC i nie tylko.

#3 Tyson Fury kontra Francis Ngannou, drugi główny bokser prawie uderza sędziego

Mega wydarzenie „Bitwa najgorszego” odbyło się 28 października w Riyadzie na oczach wszystkich przedstawicieli świata sportu i rozrywki. Od Conora McGregora i Cristiano Ronaldo po Eminema i Kanye – debiut bokserski Francisa Ngannou był pełen gwiazd.

Wśród kilku szalonych momentów gali, w tym powalenia przez Francisa Ngannou Tysona Fury’ego w rundzie 3, podczas co-main eventu miał miejsce jeden niefortunny incydent. W roli współheadlinera David Adeleye zmierzył się z Fabio Wardleyem, wystawiając na szali swój rekord niepokonanej porażki. Doznał TKO w siódmej rundzie po tym, jak wcześniej w tej samej rundzie uległ potężnemu powaleniu.

Gdy sędzia John Latham wkroczył, aby przerwać walkę, zakrwawiony Adeleye położył ręce na sędziemu i odepchnął go. Następnie niechętnie uderzył sędziego w bok, po czym ponownie go odepchnął.

Ponieważ kilka głównych organizacji bokserskich przeoczyło walkę, Adeleye może spodziewać się poważnej kary, a nawet zawieszenia, za obraźliwe położenie rąk na urzędniku.

#2 Conor McGregor rozmawia z inną gwiazdą UFC, Alexandrem Volkanovskim

Alexander Volkanovski poczynił ostatnio niepokojące uwagi na temat swojego zdrowia psychicznego. Po drugiej porażce z Islamem Machaczewem na UFC 294 „The Great” przyznał, że nie radzi sobie dobrze , gdy nie walczy.

Odzwierciedlając komentarze Volkanovskiego, Conor McGregor wyraził podobne odczucia w związku z prawie trzyletnią przerwą w UFC. Oznajmił, że nie może się doczekać powrotu do gry, najlepiej w marcu przyszłego roku.

„Marzec jest wcześniejszy niż kwiecień. Od prawie trzech lat nie mam dostępu do życia. Rozumiem to. Przeszedłem przez to, przez co przeszedłem. Siedzę z powodu kontuzji i porażki. Słyszeliście, co powiedział Aleksander Wołkanowski. Odnoszę się.”

Po miesiącach kontrowersji McGregor w końcu ponownie wszedł do puli USADA , czyniąc krok dalej w kierunku swojego długo oczekiwanego powrotu do UFC.

#1 Powrót Jake’a Paula do boksu utrudniony z powodu problemów z wizą

Jake Paul ma powrócić na ring 15 grudnia, ale w tej chwili może nie mieć żadnego rywala.

Podczas niedawnej konferencji prasowej jego menadżer Nakisa Bidarian, który także jest byłym pracownikiem UFC, miał ogłosić nazwisko przeciwnika Jake’a Paula. Zamiast tego podzielił się smutną wiadomością.

„Jeżeli chodzi o piątek, 15 grudnia, planowaliśmy ogłosić przeciwnika Jake’a Paula na ten wieczór. Niestety przeciwnik, który był bokserem z bilansem 7-1, nie był w stanie uzyskać wizy uprawniającej do wjazdu do USA. Dlatego obecnie rozważamy alternatywne opcje dla jego przeciwnika, ale planujemy ogłosić to w ciągu najbliższego dwa tygodnie.” [przez MMA Fighting ]

Czas pokaże, z kim Paul będzie walczył w zastępstwie. Jednakże starcie z przeciwnikiem z wynikiem 7-1 z pewnością pomogłoby mu w utrzymaniu reputacji, ponieważ nigdy nie walczył z czystym bokserem.