Statystyki graczy i wyniki meczów Boston Celtics vs Golden State Warriors z dnia 3 marca 2024 r

Mecz Boston Celtics vs Golden State Warriors to drugie bezpośrednie spotkanie obu klubów piłkarskich. Ich pierwszy mecz odbył się 19 grudnia 2023 roku, kiedy Warriors zapewnili sobie imponujące zwycięstwo 132-126 po dogrywce. W jednym z najbardziej oczekiwanych pojedynków w tym sezonie fani mogą spodziewać się doskonałej koszykarskiej akcji w rewanżu w finałach NBA w 2022 roku.

Podczas ich pierwszego spotkania Stephen Curry dał popis, prowadząc swoją drużynę, zdobywając 33 punkty (11 z 21 celnych strzałów, w tym 6 z 11 z dystansu za 3 punkty) i 6 asyst. W międzyczasie Derrick White i Jaylen Brown zdobyli łącznie 58 punktów (21 z 46 celnych, w tym 8 z 22 z dystansu za 3 punkty), 15 zbiórek i 10 asyst.

Przystępując do tego pojedynku, Golden State Warriors będą chcieli wygrać czwarty mecz z rzędu po niedawnym zwycięstwie 120-105 nad Toronto Raptors w piątkowy wieczór. Tymczasem Boston Celtics odnieśli jedenaste zwycięstwo z rzędu po imponującym zwycięstwie 138-110 z Dallas Mavericks w piątkowy wieczór.

Aby rozpocząć mecz, gwiazda Celtics, Jaylen Brown, nadał ton drużynie, zdobywając 19 punktów w pierwszej kwarcie. Co ciekawe, napastnik Warriors, Draymond Green, kilka razy pozostawił Browna otwartego, w ramach jakiejś formy gry umysłowej w defensywie. Jednak Brown pozostał niewzruszony, gdy z zadowoleniem przyjął otwarte spojrzenia, jakie mu rzucano.

Dobry start Browna zapewnił drużynie Celtics zakończenie pierwszej kwarty wynikiem 44-22 przeciwko Warriors.