Raport o kontuzji Boston Celtics (11 stycznia 2024 r.): Najnowsze informacje na temat statusu Kristapsa Porzingisa

Boston Celtics mają na liście kontuzjowanych tylko jednego zawodnika, środkowego Kristapsa Porzingi, który nie zagra w czwartkowym meczu przeciwko Milwaukee Bucksów. Bucks zajmują drugie miejsce na Wschodzie z bilansem 25-12.

Porzingis leczy kontuzję prawego kolana, której doznał przed meczem z Minnesota Timberwolves. Celtics zachowują ostrożność w przypadku swojego wielkiego zawodnika, a zakres jego kontuzji nie jest wyraźnie wspomniany.

Kristaps Porzingis opuścił pierwszy mecz z rzędu Celtics. Prawdopodobnie wkrótce powróci do ich składu, ponieważ Boston chce po raz drugi w tym sezonie zagrać z Bucksami bez ochraniacza felgi zapewniającego kontrolę obciążenia.

Pomimo niedostępności środkowego zespołu Celtics byli w stanie przetrwać wyczerpujące zwycięstwo z drugą najlepszą drużyną w lidze w sezonie zasadniczym i numerem jeden na Zachodzie. Pod koniec czwartej kwarty odrobili dwucyfrowy deficyt, prowadząc serię 12-3 i dochodząc do dogrywki.

Jayson Tatum poprowadził zespół w dogrywce, zdobywając 5 punktów z rzędu na niecałą minutę przed końcem i zakończył zwycięstwo z 45 punktami.

Co się stało z Kristapsem Porzingisem?

Porzingis regularnie pojawia się na liście kontuzjowanych zawodników Celtics. W sobotę, próbując zablokować strzał Aarona Nesmitha, zranił się w prawe oko w wyniku szturchnięcia i opuścił boisko w połowie.

W rewanżu z Indiana Pacers zagrał mimo podrażnienia oczu, kończąc grę z 19 punktami, pięcioma zbiórkami, siedmioma asystami i trzema blokami w 38 minutach gry. Jednak doznał kontuzji prawego kolana.

Dokładny charakter siniaka na prawym kolanie Porzingisa nie jest określony. Może to być krok zapobiegawczy i być może zostanie dopuszczony do gry po serii rzutów karnych.

Statystyki Kristapsa Porzingisa przeciwko Milwaukee Bucks

Porzingis notował średnio 19 punktów, 9 zbiórek i 2 bloki w 17 meczach przeciwko Bucks, co jest wynikiem podobnym do średnich w jego karierze.

Jego najlepszy wynik w karierze w meczu przeciwko Bucks wynosił 26 punktów, gdzie miał odpowiednio +20 i +17 punktów.

Wpływ Kristapsa Porzingisa na Boston Celtics

Porzingis wywarł znaczący wpływ na Boston Celtics w tym sezonie, zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Jego umiejętność zdobywania punktów, szczególnie zza linii trzech punktów, w której skuteczność wynosi 35% przy łapaniu i strzelaniu, nadała nowy wymiar ofensywie zespołu.

Porzingis ugruntował swoje umiejętności jako rozgrywający i wykazał się pewnością siebie w oddawaniu strzałów z otwartej przestrzeni, co czyni go doskonałym dodatkiem do opcji zdobywania punktów przez Celtics.

Jego gra pick-and-roll z Jalenem Brownem i Jaysonem Tatumem była kluczowym dodatkiem, podobnie jak ochrona lakieru. Jego odsetek celnych rzutów z gry w obronie wynosi 49%, a różnica netto wynosząca -13,7 ustępuje jedynie Rudy’emu Gobertowi.