„Bossman powraca”: fani Bucks wiwatują, gdy Jae Crowder zgodził się powrócić do składu na mecz z Cavs

Jae Crowder otrzymał pozwolenie na powrót do gry przed nadchodzącym środowym meczem Milwaukee Bucks z Cleveland Cavaliers. Zawodnik przeszedł w listopadzie operację z powodu rozdarcia brzucha i lewego przywodziciela. Biorąc pod uwagę, że Bucks chcą wyprzedzić Celtics i zająć pierwsze miejsce na Wschodzie, jego powrót nie może być niedoceniany.

Shams Charania z The Athletic przekazał tę wiadomość, wskazując, że lekarze dali specjalistom 3&D pozwolenie na powrót do działania. Ponieważ Milwaukee Bucks (28-12) na pierwszym miejscu tracą zaledwie trzy mecze do Boston Celtics, powrót Crowdera nie mógł nastąpić w lepszym momencie.

Ponieważ termin wymiany walut szybko zbliża się 8 lutego, zespoły będą chciały mocno naciskać w drugiej połowie sezonu, przed przerwą na All-Star. Oczywiście Milwaukee Bucks nie są wyjątkiem.

Po tym, jak zaczęły pojawiać się doniesienia o dopuszczeniu Crowdera do gry, fani szybko zareagowali na tę wiadomość w mediach społecznościowych.

Wpływ Jae Crowdera na Bucks przed kontuzją

W tym sezonie Jae Crowder rozegrał zaledwie dziewięć meczów dla Milwaukee Bucks, po czym doznał dwóch kontuzji tułowia w Listopad. W tamtym czasie był jednym z najczęściej wykorzystywanych zawodników w drużynie trenera Adriana Griffina, notując średnio 26,7 minuty na mecz.

Jego średnie wyniki to 8,1 punktu na mecz, 3,9 punktu na mecz i 1,7 punktu na mecz. Prawdopodobnie najbardziej imponującym aspektem jego gry było połączenie wpływu w defensywie i skuteczności. W pierwszych dziewięciu meczach sezonu Crowder notował średnio 53,2% na boisku i 51,6% w centrum miasta.

Biorąc pod uwagę, że uczęszcza do drużyny w 12. roku nauki oraz fakt, że osiągał najlepsze wyniki w karierze zarówno na parkiecie, jak i w centrum miasta, jego powrót pomoże drużynie bardziej niż obrona.

Według stanu na 16 stycznia Bucks zajmują drugie miejsce w lidze pod względem efektywności ofensywnej, podczas gdy w defensywie spadli na 19. miejsce. Chociaż w ostatnich dziesięciu meczach mieli bilans 6-4, Boston Celtics wydawali się niesamowicie dominujący po obu stronach parkietu.

Patrząc w przyszłość, patrząc na harmonogram Bucksów na przyszły tydzień, zespół zmierzy się z Cleveland Cavaliers w środę, gdzie ma powrócić Crowder. Następnie zespół będzie miał wolny czwartek i piątek, a następnie zagra z Detroit Pistons w sobotę 20 stycznia i poniedziałek 22 stycznia.

W pozostałej części tygodnia Bucks zmierzą się z Cleveland Cavaliers jeszcze dwukrotnie, raz w środę 24 stycznia i ponownie w piątek 26 stycznia.