Boris Becker gratuluje Napoli zdobycia historycznego tytułu Serie A

Boris Becker złożył gratulacje Napoli po zdobyciu tytułu Serie A po raz pierwszy od 33 lat.

Napoli zapewniło sobie pierwszy tytuł mistrzowski od ponad trzech dekad po remisie 1:1 z Udinese na Dacia Arena w czwartek, 4 maja. Triumf był znaczącym kamieniem milowym dla klubu, który ostatni raz wygrał Serie A w 1990 roku z Diego Maradoną w zespół.

Napoli napotkało kilka początkowych problemów w grze i straciło bramkę Sandiego Lovrica w 13. minucie. Ale Gli Azzurri przetrwał burzę i w 52. minucie strzelił bardzo potrzebnego wyrównania przez Victora Osimhena.

Następnie Napoli po mistrzowsku pokierowało meczem i zremisowało 1:1 ze środkowym Udinese i zdobyło tytuł Serie A.

Zwycięstwo dało im nie do pokonania 16-punktową przewagę nad drugim w tabeli Lazio, a do końca sezonu pozostało tylko pięć meczów.

W czwartek, 4 maja, niemiecka legenda tenisa, Boris Becker, w mediach społecznościowych złożył serdeczne gratulacje Napoli.

„Forza Napoli”, Becker podpisał swoją historię na Instagramie.

Historia Beckera na Instagramie

Boris Becker reaguje na oszałamiające zwycięstwo Liverpoolu nad Tottenhamem

Boris Becker (z lewej) i Liverpool FC (z prawej)

Liverpool zapewnił sobie decydujące zwycięstwo 4:3 nad Tottenhamem Hotspur w Premier League w niedzielę, 30 kwietnia. Boris Becker , bliski przyjaciel trenera Liverpoolu, Jurgena Kloppa, wyraził swoje poparcie dla The Reds w mediach społecznościowych.

Zamieścił zdjęcie napastnika Liverpoolu, Diogo Joty, na swoim profilu w mediach społecznościowych. Jota strzelił zwycięskiego gola w piątej minucie przerwy na Anfield po tym, jak Spurs strzelił 3:3, mimo że w pewnym momencie przegrywali 3:0.

„YNWA” (Nigdy nie będziesz chodził sam), hymn klubu i motto: napisał Becker

Zrzut ekranu z Instagrama Beckera

Zwycięstwo Liverpoolu nad Tottenhamem zapewniło im piąte miejsce w tabeli Premier League, podczas gdy Spurs zajmują obecnie siódme miejsce. Tymczasem Manchester City jest na szczycie tabeli i wygląda na faworyta do zdobycia tytułu.

Becker od kilku lat jest oddanym kibicem Kloppa i Liverpoolu. Kiedyś ujawnił, że niemiecki menedżer próbował złożyć mu wizytę, gdy odsiadywał wyrok w brytyjskim więzieniu za oszustwa związane z bankructwem.

Liverpool ma obecnie siedem punktów straty do czwartego w tabeli Manchesteru United, który ma mecz zaległy. Wygląda na to, że The Reds nie zagrają w Lidze Mistrzów UEFA w przyszłym sezonie, ale mają nadzieję, że przynajmniej zakwalifikują się do Ligi Europy .