„Zablokuj jeszcze jeden strzał”: Nikola Jokic przezabawnie ujawnia beztroskie dźgnięcie Victora Wembanyamy za 9 odrzuceń

We wtorkowy wieczór Nikola Jokic miał okazję zmierzyć się z jedną z najbardziej obiecujących młodych gwiazd NBA. Dwukrotny MVP podzielił się później żartobliwym ostrzeżeniem, którego udzielił Victorowi Wembanyamie podczas meczu.

Pomimo swojego wzrostu na 2,5 metra Wembanyama udowodnił, że jest w tym sezonie jednym z najbardziej dominujących obrońców obręczy w lidze. Jednak w połowie pierwszej kwarty Jokicowi udało się wykonać wsad nad Wembanyamą podczas ich spotkania na obręczy.

Po meczu Nikola Jokić został przesłuchany w sprawie jego interakcji z debiutantem po tym, jak umieścił go na posterunku za pomocą wsadu. Zawodnik Denver Nuggets ujawnił, że ostrzegał debiutanta, aby powstrzymywał się od prób blokowania jego strzałów, nie miało to jednak wpływu na wynik.

„Powiedziałem mu, że jeśli zablokuje jeszcze jeden strzał, coś zrobię” – powiedział Jokic po meczu. „Ale potem zablokował jakieś cztery, więc nic z tym nie zrobiłem”.

Wembanyama zakończył mecz dziewięcioma blokami, co dało mu drugi najlepszy wynik w meczu w tym sezonie. W poprzednim meczu z Toronto Raptors w lutym debiutant San Antonio Spurs zanotował 10 bloków.

Nikola Jokic śmieje się ostatni z wschodzącej gwiazdy Victora Wembanyamy

Pomimo licznych bloków Victora Wembanyamy po strzałach Nikoli Jokicia, w ostatecznym rozrachunku wielki zawodnik Nuggets śmiał się ostatni, popisując się wszechstronnie dominującą grą, co ostatecznie doprowadziło jego zespół do pięciopunktowego zwycięstwa.

Po raz kolejny w tym sezonie Jokic ugruntował swoją pozycję w rozmowie o MVP imponującym występem przeciwko Spurs. Mimo że grał przez 37 minut, zdobył 42 punkty, 16 zbiórek i sześć asyst. W jego drużynie zabrakło Jamala Murraya, co sprawiło, że Jokić miał kluczowe znaczenie i właśnie to zrobił. W rezultacie Nuggets zapewnili sobie zwycięstwo 110-105.

Wembanyama podjął wyzwanie, jakim było zmierzenie się z Nikolą Jokicem, czołową gwiazdą NBA, i wykorzystał okazję. Oprócz imponującego blokowania strzałów, wywarł znaczący wpływ także w innych obszarach gry. Choć niewiele brakowało mu do osiągnięcia quadruple-double, czołowy kandydat do tytułu Debiutanta Roku zakończył mecz z niezwykłym wynikiem 23 punktów, 15 zbiórek, ośmiu asyst i dziewięciu bloków.

Jokic i Nuggets zapewnili sobie zwycięstwo, umacniając swoją przewagę w rankingach Konferencji Zachodniej. Chociaż obecnie zajmują pierwsze miejsce, tuż za nimi znajdują się Minnesota Timberwolves i OKC Thunder. Na kilka meczów do końca obie drużyny tracą zaledwie pół meczu do Denver.

W miarę zbliżania się play-offów Nuggets są przygotowani do obrony tytułu mistrzowskiego. Dzięki swoim dobrym wynikom i niezmiennie wyjątkowym występom Jokica mają duże szanse na odniesienie sukcesu.