„To trochę niesprawiedliwe, że Iga Świątek gra 3 na 1″; „W zasadzie musiała dźwigać na plecach Huberta Hurkacza” – fani reagują na zwycięstwo Niemiec nad Polską i zdobycie United Cup

Polki Iga Świątek i Hubert Hurkacz zostały lepsze od Niemca Alexandra Zvereva i Laury Siegemund w decydującym meczu debla mieszanego w finale United Cup 2024.

Dostosowując się do okazji, mecz miał przez cały czas bardzo intensywną dramaturgię, a obie drużyny broniły wielu break pointów i wygrywały długie wymiany. Niemcy wygrali pierwszego seta 6:4. Jednak w drugim secie Polacy odpowiedzieli dramatycznie i doprowadzili do remisu 7:5, co doprowadziło do tie-breaka. Siegemund i Zverev wygrali w dogrywce 10:4 i zapewnili Niemcom tytuł w drugiej edycji zawodów drużyn mieszanych.

W grze pojedynczej Świątek pokonała Angelique Kerber 6:3, 6:0. W przypadku mężczyzn Hubert Hurkacz poprowadził Polskę na skraj zwycięstwa, ale w tie-breaku drugiego seta zmarnował dwa punkty meczowe. Zverev wykorzystał przewagę Hurkacza i wygrał maraton 6:7(3), 7:6(6), 6:4.

Kibice tenisa byli niezadowoleni z występu Hurkacza w meczach gry pojedynczej mężczyzn i debla mieszanego. Myśleli, że Światek zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby przeprowadzić Polkę do mety, ale błędy Hurkacza kosztowały ich ostatecznie tytuł. Wielu chwaliło także Siegemunda za poprawę wyniku w grze podwójnej mieszanej.

„Iga w zasadzie przez większość meczu musiała nosić Hubi na plecach” – napisał jeden z fanów na Reddicie.

„Patroszony dla Polski. Myślę, że Iga nie mogła zagrać lepiej. Tak naprawdę grała fenomenalnie przez cały turniej, nie przegrała żadnego ze swoich pojedynczych meczów, a nawet przyniosła to Zverevowi, pokonując go w rajdach FH w niektórych momentach, a on nie był w stanie oddać jej serwisu w innych punktach. Gratulacje dla Siegemunda, cóż za gra w debla” – powiedział inny.

„Iga zrobiła wszystko, co mogła” – napisała fanka.

„To trochę niesprawiedliwe, że Iga gra w trybie 3 na 1” – skomentował inny fan.

„Witaj ciemności mój stary przyjacielu. Jestem teraz emo” – powiedziała fanka.

Oto kilka reakcji fanów na porażkę Polski w finale United Cup:

Zrzut ekranu z Reddita

Podsumowanie występów Igi Świątek na United Cup 2024

Każdy Świątek

Iga Świątek była niepokonana przez cały United Cup 2024. Numer 1 Świata nie przegrał na zawodach żadnego meczu singlowego i wygrał pięć z sześciu w setach. Swoją kampanię rozpoczęła od zwycięstwa 6:2, 6:2 z Beatriz Haddad Maia z Brazylii.

Następnie pokonała Hiszpankę Sarę Sorribes Tormo 6:2, 6:1, Chinkę Qinwen Zheng 6:2, 6:3, Francuzkę Caroline Garicę 4:6, 6:1, 6:1 i Niemkę Angelique Kerber. , 6-3, 6-0.

W grze podwójnej mieszanej Iga Świątek i Hubert Hurkacz rozegrali trzy z pięciu meczów i dwa z nich wygrali. Katarzyna Piter i Jan Zieliński zagrali i wygrali mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe.