Bianca Andreescu krzyczy na nękającego fana, żeby się zamknął, odmawia gry, dopóki ochrona go nie wyrzuci

Bianca Andreescu przeżyła burzliwy okres w Citi Open, gdzie jej porażka z Martą Kostyuk została zakłócona przez niesmaczny incydent z udziałem fana.

W poniedziałek 31 lipca Andreescu zmierzył się z Kostiukiem w pierwszej rundzie turnieju WTA 500 w Waszyngtonie. Kanadyjczyk uratował trzy punkty meczowe, gdy Kostyuk wyszedł z seta i wygrał 2-6, 6-3, 7-6(5) w dwie godziny i 43 minuty.

Głównym punktem meczu była jednak fanka, która nieustannie wiwatowała, gdy nie trafiła w serwis. Zaczął też krzyczeć „out”, gdy Andreescu przegapił kilka serwów.

W trzecim secie meczu Andreescu serwowała przy stanie 2:2, 0:15, kiedy popełniła podwójny błąd. Następnie z trybun rozległo się kolejne wezwanie „out”. Była Światowa 4 była tak wściekła, że ​​odwróciła się do niego z wyciągniętymi rękami i krzyknęła, żeby się zamknął.

Później odmówiła gry i zażądała usunięcia kibica ze stadionu, co należycie uczyniła ochrona stadionu.

Po meczu, World No. 44 zabrał się do mediów społecznościowych, aby zamieścić pozornie sarkastyczny post o incydencie.

„Cóż za wspaniały sport” – napisała na Twitterze.

„Szczerze mówiąc, nie wierzyłam, że mogę wygrać” — Marta Kostyuk o porażce Bianki Andreescu w Citi Open

Marta Kostyuk w akcji na Citi Open 2023.

Kiedy spojrzy wstecz na mecz i wynik, Bianca Andreescu będzie żałować straconych szans, ponieważ była na szczycie przez większość zawodów. Trafiła 31 zwycięskich punktów do 25 Marty Kostyuk i popełniła 38 niewymuszonych błędów do 37 Ukrainki. Miała 14 break pointów, ale wykorzystała tylko pięć z nich. Nawiasem mówiąc, trzy z jej punktów przerwania były punktami meczowymi.

Przemawiając po meczu, Kostyuk przyznała, że ​​nie wierzy, że uda jej się wygrzebać z kłopotów i wygrać mecz.

„Straciłem swoje szanse na 4-all, było kilka bolesnych błędów. Szczerze mówiąc, nie wierzyłam, że mogę to wygrać, ale starałam się po prostu rozegrać każdy punkt i pozostać w meczu i walczyć, nie poddawać się” – przyznała. (przez WTA)

Wygrywając z mistrzynią US Open 2019, Kostyuk pomściła swoją porażkę z Andreescu w ćwierćfinale Hua Hin na początku sezonu i wyrównała ich pojedynek na 1:1.

W drugiej rundzie Citi Open Kostyuk zmierzy się z drugą rozstawioną Caroline Garcia .