„Lepiej niż ty, John” – Novak Djokovic sugeruje podjęcie pracy komentatorskiej Johna McEnroe dzięki swojej analizie idealnego dopasowania

Novak Djokovic żartobliwie zasugerował, że przejmie rolę komentatora Johna McEnroe po tym, jak Serb przedstawił bezbłędną analizę swojego zwycięstwa w ćwierćfinale French Open nad Karen Khachanov.

We wtorek Djokovic pokonał Khachanova 4:6, 7:6(0), 6:2, 6:4 na korcie Philippe-Chatrier w trzy godziny i 38 minut. Zwycięstwo zapewniło mu awans do półfinału Rolanda Garrosa, gdzie zmierzy się z Carlosem Alcarazem.

W pomeczowym wywiadzie dla Eurosportu Serb podzielił się swoimi przemyśleniami na temat meczu. Dostarczył wyczerpującą analizę swojej gry i idealnego tie-breaka, który rozegrał. Ankieterzy, Tim Henman i Barbara Schett, byli pod wielkim wrażeniem spostrzeżeń Djokovica i chwalili go za jego wyjątkową analizę.

Z kolei 22-krotny mistrz Wielkiego Szlema żartobliwie dokuczał Johnowi McEnroe, twierdząc, że jest lepszy od amerykańskiej legendy tenisa i że przyjdzie po swoje miejsce w polu komentatorskim.

– Lepszy od ciebie, Johnie. Zajmuję twoje miejsce, zajmuję twoją pracę – powiedział Djokovic.

„Starałem się znaleźć swój rytm. Popełniłem wiele niewymuszonych błędów” – Novak Djokovic

2023 French Open

Podczas pomeczowego wywiadu na korcie po zwycięstwie nad Karen Khachanov, Novak Djokovic podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat meczu.

Djokovic przyznał, że Khachanov pokonał go w pierwszych dwóch setach ze względu na jego ospałość i niezdolność do znalezienia rytmu. Serb cieszył się jednak, że w drugim secie rozegrał perfekcyjny tie-break i odzyskał rytm.

„Myślę, że był lepszym zawodnikiem przez większość [pierwszych] dwóch setów” – powiedział były numer 1 na świecie. „Starałem się znaleźć swój rytm. Popełniłem dużo niewymuszonych błędów i wszedłem w mecz dość wolno, dość niemrawo. Ale naprawdę rozegrałem doskonały tie-break [drugiego seta] i od tego momentu grałem kilka poziomów wyżej niż na początku.

Djokovic przyznał, że w ćwierćfinale Wielkiego Szlema należy spodziewać się trudnych sytuacji, ale był zadowolony, że sprostał wyzwaniu, jakie postawił Chaczanow .

„[Było] trochę strachu pod koniec czwartego seta, ale udało mi się wygrać osiem punktów z rzędu, aby go zakończyć. To wielka walka. To coś, czego można się spodziewać po ćwierćfinale Wielkiego Szlema. Twoje zwycięstwa nie zostaną ci przekazane. Musisz na nie zasłużyć, więc cieszę się, że sprostałem wielkiemu wyzwaniu dzisiejszego dnia” – powiedział.

Novak Djokovic zmierzy się z Carlosem Alcarazem w półfinale French Open w piątek, 9 czerwca.