Bengaluru Open 2024: Sumit Nagal odpada w półfinale; Ramkumar Ramanathan-Saketh Myneni zwycięża w grze podwójnej Challengera

Wspaniałą passę Sumita Nagala w sezonie indyjskim przerwał w sobotę, 17 lutego, numer 204 na świecie Stefano Napolitano w półfinale Bengaluru Open 2024 na stadionie tenisowym KSLTA w Cubbon Park.

Oglądanie Napolitano z jego uporczywymi uderzeniami było przyjemnością, nawet gdy Sumit prowadził w pierwszym secie od trzeciej. Dwukrotnie przełamał, a woleje przy siatce były zbyt imponujące, aby je zignorować. To spowodowało również, że Sumit pomyślał, że jego plany wymagają większej precyzji w meczu przeciwko Włochowi, który wysyłał piłki niżej.

Włoch wymusił dogrywkę i odjechał z wynikiem 7-6 (2), aby zyskać przewagę nad nieprzychylną mu publicznością. Chociaż Sumit był w swoim momencie zwinny i potrafił odpowiedzieć kilkoma grzmiącymi kontrami, Włoch wykonał kilka niepewnych uderzeń, aby przechytrzyć 98. pozycję na świecie.

W drugim secie przy stanie 4-4 Napolitano utrzymał serwis, po czym Sumit popełnił dwa błędy forhendowe w grze typu „zrób albo zgiń”. Włoch przeżył chwilę radości po tym, jak Sumitowi nie udało się przebić siatki. To zakończyło jego passę ośmiu zwycięstw z rzędu, a także jego cel, jakim było zdobycie drugiego z rzędu Challengera u siebie.

„To miał być trudny mecz pod względem fizycznym (siłowym), ponieważ on (Sumit Nagal) lubi rozgrywać dużo długich wymian” – powiedział Napolitano reporterom po zwycięstwie z Sumitem w prostych setach. „Byłem naprawdę blisko przegrania obu setów, mogło pójść po jego myśli. Musisz więc być gotowy, grać mocno, zachować wiarę i dać z siebie wszystko, co tylko możesz.

Sumit Nagal zastanawiał się nad przegraną swojego jedynego meczu w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

„Nie zagrałem dzisiaj tak, jak chciałem. (To się czasami zdarza. Jeśli uda mi się pokonać te sytuacje meczowe, myślę, że będę w lepszym miejscu” – powiedział. „W tej chwili wystarczy skupić się na regeneracji – masażu, kąpieli lodowej, odpoczynku, dużo snu i dobrego jedzenia”.

Później wieczorem w finale gry podwójnej mężczyzn Ramkumar Ramanathan i Saketh Myneni pokonali francuską parę Constantin Bittoun Kouzmine i Maxime Janvier 6:3, 6:4. Dla Hindusów był to drugi tytuł Challengera w grze podwójnej w ciągu tylu tygodni (w zeszłym tygodniu Chennai Open).

Ramkumar Ramathan i Saketh Myneni (po lewej) dzierżą tytuł Challengera w grze podwójnej Bengaluru Open. Zdjęcie: Specjalne porozumienie

Wyniki turnieju Bengaluru Open 2024 – 17 lutego

Syngiel

Półfinał: Sumit Nagal (Indie) przegrał ze Stefano Napolitano (Włochy) 6:7 ​​(2) – 4:6

Półfinał: Oriol Roca Batalla (Hiszpania) przegrał z Seongchan Hong (Korea Południowa) 3:6, 6:3, 3:6

Debel

Ramkumar Ramanathan/Saketh Myneni (Indie) pokonali Constantina Bittouna Kouzmine/Maxime Janvier 6:3, 6:4

Harmonogram Bengaluru Open 2024 – 18 lutego

Syngiel

Seongchan Hong (Korea Południowa) – Stefano Napolitano (Włochy) – początek o 18:00 (IST)