Beatriz Haddad Maia zalewa się łzami po tym, jak najdłuższy mecz WTA sezonu zakończył się porażką Italian Open QF

Beatriz Haddad Maia opuściła kort we łzach po druzgocącej porażce z Anheliną Kalininą w ćwierćfinale Italian Open. Starcie było jak dotąd najdłuższym meczem WTA sezonu.

Kalinina prowadziła 5:2 w pierwszym secie, kiedy Maia poprosiła o przerwę medyczną, aby poradzić sobie z problemem w lewej nodze. Maia wróciła mocna po przerwie i rozegrała cztery kolejne gemy, by wygrać pierwszego seta w tie-breaku. Kalinina odbiła się mocno w drugim secie i wyrównała wyniki.

Maia początkowo zdominowała ostatniego seta, prowadząc 3:0. Jednak, gdy walczyła o utrzymanie swojej konsekwencji, Kalinina zachowała odwagę, by wygrać ostatnie sześć meczów, wygrywając 6-7(2), 7-6(6), 6-3 i awansując do największego półfinału w swojej karierze.

Ekscytujące spotkanie, które trwało trzy godziny i 41 minut, przyćmiło trzygodzinny i 32-minutowy maraton Eriki Andreevy i Harriet Dart na ATX Open w lutym.

Beatriz Haddad Maia zalała się łzami, schodząc z kortu przy gromkiej owacji na stojąco po wyczerpującym spotkaniu.

Anhelina Kalinina również wyglądała na przepełnioną emocjami, gdy machała do tłumu po swoim zwycięstwie.

„Nie czuję ciała ani nóg” – Anhelina Kalinina po zwycięstwie Italian Open QF nad Beatriz Haddad Maia

Beatriz Haddad Maia podczas Italian Open QF przeciwko Anhelinie Kalininie

Zastanawiając się nad swoim zwycięstwem, Anhelina Kalinina wyraziła swoje uniesienie, ale także przyznała, że ​​spotkanie ćwierćfinałowe Italian Open odbiło się na niej fizycznie.

Ukrainka stwierdziła, że ​​po trzygodzinnym i 41-minutowym thrillerze nie czuje ciała ani nóg. Przypisała swój sukces zbiorowemu wysiłkowi między sobą, swoim trenerem i trenerem fitness.

„Czuję się świetnie, ale nie czuję ciała ani nóg. Myślę, że to był najdłuższy mecz w mojej karierze. Dziękuję mojemu trenerowi i trenerowi fitness, ponieważ to zwycięstwo nie jest moim zwycięstwem. Moja rola to 50 procent, a 50 procent to mój trener fitness” – powiedziała Kalinina w swoim pomeczowym wywiadzie.

Anhelina Kalinina przyznała również, że Beatriz Haddad Maia przystosowała się do bardziej agresywnego stylu gry, który początkowo wytrącił ją z rytmu.

„Zacząłem naprawdę dobrze i myślę, że to była moja słabość, ponieważ byłem trochę zrelaksowany. Beatriz zaczęła grać naprawdę świetnie, wkraczając, grając naprawdę agresywnie, ale ja tylko czekałem po 5-2. Zaczęłam agresywnie, ale zaczęłam przegrywać – dodała.

Kalinina zmierzy się z rozstawioną z numerem 11 Veroniką Kudermetovą w półfinale Italian Open w piątek, 19 maja.