„Pokonaj ich dwucyfrowo. GWARANTOWANE!”: Shaquille O’Neal rzuca młotem podczas dzisiejszego pojedynku Bucks vs Celtics

Shaquille O’Neal i ekipa Inside the NBA relacjonują czwartkowy mecz pomiędzy Boston Celtics a Milwaukee Bucks. Boston po dogrywce pokonał Minnesota Timberwolves niecałe 24 godziny temu zapierające dech w piersiach zwycięstwo 127-120. Są w trasie, walcząc z wypoczętymi, ale walczącymi Bucksami.

Przez ostatnie kilka tygodni Charles Barkley podkreślał, jak słaba obrona Milwaukee wpływa na ich grę. Bucks mają bilans 1-4 w pięciu ostatnich meczach, a w poniedziałek zostali pokonani na własnym boisku przez skromne Utah Jazz 132-116. Przetestują je Celtics, którzy posiadają najlepszy bilans (29-8) w całej NBA.

Gdy Barkley miał już zacząć martwić się o obronę Bucks, Shaquille O’Neal mu przerwał:

– Bucks pokonają dziś Celtics. Pokonają ich dwucyfrowo. GWARANTOWANE!”

Po pierwszej kwarcie przewidywania O’Neala mogą się spełnić po meczu. Milwaukee prowadzi 41-23, za gorącymi rękami Giannisa Antetokounmpo i Damiana Lillarda. Dwukrotny MVP ma już na swoim koncie dziewięć punktów, cztery zbiórki i dwie asysty. Lillard ma 10 punktów, trzy asysty i dwie zbiórki. Bobby Portis był czynnikiem X. W zaledwie osiem minut zdobył 14 punktów.

Antetokounmpo po sobotniej porażce z Houston Rockets 112:108 wyraził w mediach swoją frustrację. Powiedział reporterom, że wszyscy w Bucks muszą się poprawić, łącznie z menadżerem sprzętu. W następnym meczu zostali pokonani przez Jazz.

Jeśli przeoczyli Utah Jazz, Shaquille O’Neal i ekipa Inside the NBA powinni już zauważyć, że są laserowi -koncentrowany na Celtics. Boston gra drugi wieczór z rzędu i od razu wyglądał na ospałego. Bucks maksymalizują tę przewagę przed rozpoczęciem meczu.

Shaquille O’Neal wierzy, że obrona Bucks wytrzyma, gdy zajdzie taka potrzeba

W ciągu ostatnich kilku tygodni Shaquille O’Neal wspominał, że obrona Milwaukee Bucks musi robić przerwy w odpowiednim czasie. Charles Barkley sprzeciwił się temu, twierdząc, że nie mogą „zatrzymywać się w odpowiednim czasie”, jeśli obrona nie stanie się ich nawykiem.

Oby lepiej, żeby Shaq miał rację po świetnej pierwszej kwarcie, bo inaczej będzie to zawstydzająca porażka dla Bucks. Jayson Tatum w zwycięstwie nad Utah Jazz zdobył 45 punktów. Strzelił ich 14 w czwartej kwarcie i 12 w dogrywce. Już na początku pierwszych 12 minut meczu z Bucksami wygląda na zamęczonego. Zdobył cztery punkty ze skuteczności 1-4.

Właśnie rozpoczyna się druga kwarta. Zostało mnóstwo koszykówki do rozegrania. Wypoczęci Bucks powinni zająć się interesami, jeśli gwarancja Shaquille’a O’Neala ma się spełnić.