Australian Open 2024: Kiedy i gdzie obejrzeć ostatni mecz kwalifikacyjny Sumita Nagala w Indiach?

Po tym, jak Ankita Raina przegrała w dwóch setach z 17-letnią Sarah Bejlek, Sumit Nagal pozostaje jedyną nadzieją Indii na grę w głównym losowaniu Australian Open 2024.

Nagal grał w edycji turnieju na twardym korcie w 2021 roku w Melbourne Park, ale odpadł już w pierwszej rundzie. 26-latek, który jako jedyny Hindus wyprzedził legendarnego Rogera Federera w US Open 2019, jest teraz o krok bliżej awansu do głównego losowania imprezy w 2024 roku.

Młodzik zmierzy się ze Słowakiem Alexem Molcanem w piątek, 12 stycznia, a zwycięstwo zapewni mu awans do głównego losowania. Nagal spisał się imponująco, wygrywając oba mecze w kwalifikacjach Australian Open w prostych setach.

W swoim pierwszym meczu Nagal pokonał Francuza Geoffreya Blancaneaux 6:3, 7:5. Zasłużył na dwie przerwy serwisowe, aby wymyślić atuty. Przy stanie 5-5 w drugim secie Blancaneaux dał zaciętą walkę Nagalowi, zanim ten zakończył swoją partię A. Fakt, że Nagal dał swojemu francuskiemu przeciwnikowi tylko jedną szansę na przełamanie serwisu, pokazał, jak bardzo był dominujący.

W swoim drugim meczu kwalifikacyjnym, który odbył się w czwartek, 12 stycznia, Nagal pokonał Edwarda Wintera 6:3, 6:2. Winter zasłużył na przerwę, ale Nagal wykorzystał pięć z siedmiu szans na przerwę na serwis, by zatriumfować nad przeciwnikiem.

Nagal wygrał także 83 procent swoich drugich serwisów, co ułatwiło mu życie. Czas pokaże, czy uda mu się wygrać trzeci mecz z rzędu i zakwalifikować się do turnieju głównego.

Mecz kwalifikacyjny Sumit Nagal do Australian Open 2024: kiedy oglądać?

Mecz kwalifikacyjny Sumit Nagal do Australian Open 2024: gdzie oglądać?