„Arnold Allen się spalił”, „Okradzony przez Marca Goddarda” – świat MMA debatuje nad legalnością uderzeń kolanem po interwencji sędziego podczas walki na UFC 297

Świat MMA zareagował na legalność uderzeń kolanem po interwencji sędziego w walce Arnolda Allena z Movsarem Evloevem na UFC 297.

Allen rozpoczął główną kartę gali UFC 297 od wyczekiwanej walki z Evloevem. Przed walką ten ostatni był zdecydowanym faworytem w zakładach, ale była to walka bardzo zacięta.

Choć Evloevowi udało się zakończyć walkę jednogłośną decyzją sędziowską pod koniec trzeciej rundy, nastąpił moment kontrowersji, który pozornie przyćmił wynik.

W trzeciej rundzie Allen udaremnił próbę obalenia Evloeva i uderzył przeciwnika w headlock z przodu. „Wszechmogący” następnie upadł kolanami na głowę tego ostatniego i sędziego Marc Goddard zdecydował się interweniować.

Jednak wiele powiedziano w mediach społecznościowych, gdy klip stał się wirusowy i wyraźnie widać, że ręce Evloeva oderwały się od maty, gdy Allen zadał cios kolanem. Choć w tym przypadku lądowanie na kolanach jest całkowicie legalne, wygląda na to, że Goddard szybko wkroczył do akcji i przerwał akcję.

W reakcji na to fani szybko wyrazili swoje lekceważenie dla Goddarda, który przerwał walkę, ponieważ wielu uważało, że Allen mógł potencjalnie powstrzymać Evloeva. Przyjrzyj się niektórym z reakcji poniżej:

„Jestem tak zdezorientowany, że byli całkowicie legalni, więc dlaczego walka została wstrzymana?”

„Okradziony przez Marca Goddarda”

Reakcje fanów na interwencję sędziego w walce Arnolda Allena

Co więcej, dziennikarz MMA Ariel Helwani również skontaktował się z X, aby wyrazić swoje przemyślenia na ten temat. Stwierdzając, że uderzenia kolanem „wyglądały mu na legalne”, Helwani powiedział:

„Trudna przerwa dla Arnolda Allena. Te kolana wydawały mi się legalne. Trudna decyzja i ostatecznie, biorąc pod uwagę przebieg sytuacji, pomyślałem, że Evloev wygrał 29-28, ale dynamika AA została zatrzymana.