„Prawdopodobnie najlepszy gracz wszechczasów” – Jimmy Butler wspomina bitwy z LeBronem Jamesem przed Heat-Lakers

W ciągu ostatnich kilku lat Jimmy Butler i LeBron James wielokrotnie ścierali się ze sobą. Jedna z takich sytuacji miała miejsce na największej scenie gry w 2020 roku. Przed ostatnim pojedynkiem gwiazda Miami Heat nie mogła się powstrzymać od pochwał dla legendy NBA.

W poniedziałkowy wieczór w South Beach miały zmierzyć się Miami Heat i LA Lakers. Przed meczem Jimmy Butler został zapytany, jak to jest zmierzyć się z LeBronem. Mimo że w większości przypadków był już lepszy, Butler nadal uważa za zaszczyt zmierzenie się z wielkim mistrzem wszechczasów.

„Bardzo szanuję LeBrona, prawdopodobnie największego gracza wszechczasów” – powiedział Butler . „Naprawdę lubię rywalizować z nim przez te wszystkie lata, niezależnie od tego, w jakim mundurze był”.

Jak większość pamięta, Butler i LeBron walczyli w bańce podczas finałów NBA w 2020 roku . Pomimo niesamowitego występu napastnika All-Star, to Lakers zgarnęli do domu mistrzostwo. Butler od razu trafił do LeBrona i jego towarzyszy, notując średnio 26,2 punktu, 8,3 zbiórki i 9,8 asyst w sześciu meczach.

Jak Jimmy Butler spisał się w tym sezonie przeciwko LeBronowi Jamesowi?

LeBron James mógł odnosić sukcesy w przeszłości, ale w ich ostatnim pojedynku zwyciężył Jimmy Butler. Było blisko, ale w poniedziałkowy wieczór Miami Heat ostatecznie pokonali LA Lakers 108-107.

Butler zaliczył wszechstronny występ, notując 28 punktów, cztery zbiórki, sześć asyst i dwa przechwyty. Jednak to Bam Adebayo był największą wyróżniającą się postacią Miami w zwycięstwie. Zakończył mecz triple-double, notując dominujący wynik na poziomie 22 punktów, 20 zbiórek, 10 asyst, dwa przechwyty i dwa bloki.

Jeśli chodzi o Lakers, LeBron zakończył mecz jako ich najlepszy wykonawca. W 37 minut gry zdobył 30 punktów, cztery zbiórki, trzy asysty, jeden przechwyt i trzy bloki. Oprócz niego Austin Reaves pomógł poprowadzić drużynę, notując własny wynik niemal triple-double. Wschodząca gwiazda zakończyła wieczór z 23 punktami, 10 zbiórkami i dziewięcioma asystami.

Największą historią tego meczu było to, że Anthony Davis został zmuszony do opuszczenia meczu z powodu kontuzji. W drugiej połowie zagrał zaledwie siedem minut po tym, jak poradził sobie ze skurczami bioder i pachwin. Wielki zawodnik All-Star zakończył mecz z dziewięcioma punktami, sześcioma zbiórkami i czterema asystami.