Antonio Brown zjeżdża na Dana Campbella po katastrofalnej klasie Lions 34-31 z 49ers: „Pierwszy trener z CTE”

Dan Campbell został poddany analizie pod kątem zagrań podczas porażki Lions w meczu o mistrzostwo NFC. Campbell w drugiej połowie dwukrotnie bezskutecznie próbował zdobyć czwartą bramkę, zamiast strzelić do kosza z gry. Wielu fanów Detroit i NFL wzywało głównego trenera, w tym byłego skrzydłowego NFL Antonio Browna.

Brown zwrócił się do X, aby zapewnić, że Campbell doznał poważnego urazu głowy CTE w związku z wątpliwymi wezwaniami do gry w meczu. 49ers wygrali mecz wynikiem 34-31, mimo że do przerwy Lions prowadzili 24-7.

Pierwsza sytuacja miała miejsce w trzeciej kwarcie na 28 jardach drużyny San Francisco 49ers. Jared Goff rzucił niekompletne podanie do odbierającego Josha Reynoldsa za stratę po upadkach. Doprowadziło to do tego, że 49ers zdobyli punkty, gdy Brock Purdy znalazł Brandona Aiyuka i podał go z odległości sześciu jardów.

Campbell rzucił kostką w czwartej kwarcie na czwartą i trójkę 49ers, co doprowadziło do niekompletnego podania Goffa, które miało trafić do skrzydłowego Amona-Ra St. Browna. Doprowadziłoby to również do kolejnego ataku na przyłożenie, gdy Elijah Mitchell zdobył bramkę z trzech jardów.

Campbell odniósł się do tej kwestii po meczu i wspomniał, że w obu przypadkach nie żałował, że zdecydował się na ten krok:

„To łatwe, patrząc z perspektywy czasu. Rozumiem. Rozumiem, ale nie żałuję tych decyzji i jest to trudne. To trudne, bo nam się nie udało i nie wyszło, ale mnie nie. Rozumiem, że jestem uważnie obserwowany – to część tego występu – ale to po prostu nie wyszło”.

Z badań ESPN Stats & Information wynika, że ​​Lions w sezonie zasadniczym sięgali po czwarte miejsce w tabeli przegrywając w 34% przypadków. To najwyższy wskaźnik spośród wszystkich drużyn NFL w XXI wieku. Analitycy ESPN również nieznacznie faworyzowali Detroit, który w obu meczach zajął czwarte miejsce.

Pod wodzą Dana Campbella Lions mieli jeden z najlepszych sezonów w historii

W tym sezonie Dan Campbell jest faworytem w kategorii Trener Roku NFL AP. Zespół Lions wygrał NFC North w tym sezonie od chwili jego powstania w 2002 roku, a 12 zwycięstw to najwięcej w historii klubu. Zremisowało to z drużyną Lions z 1991 roku, na czele której stał Barry Sanders z Hall of Fame. Podobnie obie drużyny dotarły do ​​​​meczu o mistrzostwo NFC.