„Kolejny szef kuchni w piekarni” – Iga Świątek żartuje z partnera Huberta Hurkacza podczas podwójnej pary hiszpańskich bajgli na United Cup 2024

Iga Świątek w humorystyczny sposób skomentowała rodaka Huberta Hurkacza po tym, jak duet uderzył hiszpańską parę Sarę Sorribes Tormo i Alejandro Davidovich Fokina na United Cup 2024.

Świątek i Hurkacz zapewnili Polsce drugie zwycięstwo z rzędu w grupie A w United Cup, pokonując Hiszpanię w poniedziałek 1 stycznia. Wcześniej w sobotę 30 grudnia pokonali Brazylię 3:0.

Polska miała czkawkę na początku meczu, gdy Hurkacz przegrał singiel z Fokiną. Pomimo wygrania pierwszego seta, drużyna ATP nr 9 przegrała w dwóch kolejnych setach 6:3, 3:6, 4:6.

Świątek jednak zintensyfikowała wysiłki, aby wyrównać reprezentację narodową, pokonując Tormo 6:2, 6:1 w grze pojedynczej kobiet. Później Polacy połączyli siły w pojedynku w grze mieszanej przeciwko Tormo i Fokinie. Bez problemu osiągnęli zwycięstwo 6:0, 6:0.

Po meczu czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema zażartowała, że ​​podarowała Hiszpanom podwójny bajgiel z pomocą kolegi „szef kuchni” Hurkacza, nawiązując do słynnego fenomenu „Piekarni Igi”.

„Cóż, cieszę się, że mam teraz kogoś, kolejnego szefa kuchni w piekarni, więc… nie, żartuję. To znaczy na Twitterze napisano, że „Piekarnia powinna być zamknięta w Sylwestra”, ale oto jesteśmy” – powiedziała podczas wywiadu na korcie po zwycięstwie.

Hubert Hurkacz swoją rolę w piekarni określił jednak jako jedynie dostawcę składników.

„To znaczy, myślę, że po prostu przyniosłem składniki” – powiedział.

Iga Świątek: „Staram się uczyć Hubiego, że nie potrzebuje dogrywki w każdym secie”

Iga Świątek z Polski przemawia na konferencji prasowej.

Iga Świątek i Hubert Hurkacz przekomarzali się także podczas pomeczowej konferencji prasowej. Na pytanie, czy motywacją do błyskawicznego zakończenia meczu w grze mieszanej było spotkanie polskiego duetu na kolacji, Świątek odpowiedział bezczelnie.

„Dla nas lunch” – powiedziała.

Hurkacz postanowił szczegółowo opisać swoją porażkę z Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną.

„Alejandro, on gra naprawdę dobrze. Miejmy nadzieję, że nadal będzie grał tak dobrze. Może wygram z nim kilka meczów także w grze pojedynczej.

W tym momencie gwiazda WTA zażartowała ze swojej rodaczki.

„Staram się uczyć Hubiego, że nie potrzebuje dogrywki w każdym secie” – powiedziała Iga Świątek.

Dzięki poniedziałkowemu zwycięstwu nad Hiszpanią Polska zakwalifikowała się do ćwierćfinału United Cup 2024 w Perth w Australii.