„Angelique Kerber ma najwspanialszy powrót spośród wszystkich powrotów” – fani reagują na utrzymującą się słabą passę German w 2024 r. na Linz Open

Powrót Angelique Kerber do tenisa nie przebiegł do końca zgodnie z planem po kolejnej rozczarowującej porażce w pierwszej rundzie turnieju Linz Open we wtorek, 30 stycznia.

Kerber spędziła 18 miesięcy na uboczu po ogłoszeniu ciąży. W lutym ubiegłego roku powitała na świecie córkę Lianę.

Kerber wróciła do gry na United Cup 2024 w Sydney. Pomimo wygranej zaledwie 1 z 4 meczów singlowych, Kerber wraz z Alexandrem Zverevem z numerem 7 na świecie podnieśli pierwsze w historii trofeum Pucharu United dla Niemiec.

Jej kolejna kampania w Australian Open również została przerwana po rozczarowującej porażce w trzech setach z Danielle Collins w pierwszej rundzie.

Na turnieju Linz Open w Austrii, który rozpoczął się na początku tego tygodnia, poniosła kolejną rozczarowującą porażkę w pierwszej rundzie, tym razem z 58. w rankingu Lucią Bronzetti z Włoch. Mniej doświadczona Włoszka zmiotła ją z boiska, wygrywając 6:1, 6:3.

Po porażce Kerber spotkała się z ostrą krytyką ze strony internetowych fanów za jej niedawną dobrą formę. Jeden z fanów zasugerował, że jej powrót był jednym z „najbardziej beznadziejnych”.

„Och, Angie ma najsłabszy powrót spośród wszystkich powrotów” – napisał użytkownik na X (dawniej Twitter).

Inny kibic zasugerował, że prawdopodobnie nadszedł czas, aby Niemiec przeszedł na emeryturę.

„Odłóż to” – napisali.

Trzecia zasugerowała, że ​​w tym momencie po prostu ośmieszyła się takimi występami.

„Kerber po prostu się ośmieszyła” – napisała użytkowniczka.

Inny argumentował, że byli gracze powinni zapomnieć o udanych powrotach.

„To jest problem starszych graczy, którzy ich zdaniem mogą odzyskać dni świetności. Prawda jest taka, że ​​większość powrotów nie kończy się sukcesem” – napisała użytkowniczka.

Oto kilka innych reakcji na jej porażkę:

Zmagania Angelique Kerber będą kontynuowane w 2024 roku

Angelique Kerber podczas meczu z Danielle Collins podczas Australian Open 2024 – Getty Images

Nieszczęścia Angelique Kerber w 2024 roku trwały nadal po kolejnej rozczarowującej porażce w pierwszej rundzie.

Była numer 1 na świecie wygrała jak dotąd tylko jeden z sześciu meczów singlowych od czasu swojej 18-miesięcznej przerwy.

Pomimo zdobycia tytułu w zawodach drużyn mieszanych podczas United Cup, Kerber wciąż nie odzyskała formy, dzięki której w przeszłości zdobyła trzy tytuły Wielkiego Szlema.

Chociaż większość jej porażek w tym roku miała miejsce przeciwko 20 najlepszym zawodniczkom, jej ostatnia porażka z Lucią Bronzetti na Linz Open z pewnością była rozczarowaniem. Została pokonana w zaledwie 62 minuty, przegrywając w prostych setach z 25-letnią Włoszką.