Andy Murray śpiewa „Champs Elysees” na trwającej imprezie Challenger we Francji

Andy Murray niedawno zabawiał fanów tenisa we Francji, śpiewając „Champs Elysees” po swoim zwycięstwie w meczu trwającego turnieju Challenger w Aix-en-Provence.

Murray zaakceptował losowanie z dziką kartą do turnieju Open du Pays d’Aix Challenger po wczesnym wyjściu z Madrid Open. Trzykrotny mistrz Wielkiego Szlema, który w 2023 roku jeszcze nie zdobył zwycięstwa na kortach ziemnych na poziomie turniejowym, robi głęboki bieg na imprezie.

Podczas wywiadu na korcie po zwycięstwie w ćwierćfinale, Andy Murray wyznał, że uwielbia kultową piosenkę „Champs Elysees” Joe Dassina. 35-latek zaczął prezentować swoje umiejętności wokalne, śpiewając słynny utwór.

Opowiedział także o poprzednim wspomnieniu z gali Pucharu Davisa, podczas której jego francuski kolega Pierre-Hugues Herbert został zmuszony do zaśpiewania piosenki przed meczem Francji z Wielką Brytanią.

„Kiedy graliśmy w Pucharze Davisa przeciwko Francji, Pierre-Hugues Herbert musiał zaśpiewać piosenkę podczas kolacji, ponieważ był to jego pierwszy remis w Pucharze Davisa i zaśpiewał ten” – powiedział Andy Murray.

„I śpiewa. Nie wiem czy wiesz, ale on gra na gitarze i dobrze śpiewa. I bardzo lubię tę piosenkę. Dlatego zawsze o tym pamiętałem – dodał.

Andy Murray aż do finału turnieju Open du Pays d’Aix Challenger we Francji

Murray na 2023 Madrid Open

Andy Murray początkowo miał zastrzeżenia co do zakwestionowania zamachu na korcie ziemnym po wyjściu z pierwszej rundy w Monte-Carlo Masters. Od tego czasu postanowił jednak iść naprzód z pełną siłą.

Po rozczarowującej porażce w pierwszej rundzie Madrid Open Murray wszedł do turnieju Open du Pays d’Aix Challenger we Francji po tym, jak poprosił o dziką kartę.

Brytyjczyk musi być zachwycony swoją decyzją, ponieważ pomyślnie awansował do finału trwającej imprezy po zwycięstwie jeden po drugim nad czterema Francuzami. W pierwszej rundzie były światowy numer 1 zmierzył się z ulubieńcem gospodarzy, Gaelem Monfilsem . Udało mu się odnieść zwycięstwo w dwóch setach z Francuzem 6:3, 6:2.

W następnej rundzie Murray odprawił Laurenta Lokoli w trzech setach 6:4, 5:7, 6:3. Następnie w ćwierćfinale zmierzył się z Lucą Van Assche, którego pokonał w dwóch setach 6:2, 7:6(6). Ostatnie zwycięstwo Brytyjczyka miało miejsce nad Haroldem Mayotem w półfinale 7:5, 6:1.

Były światowy numer 1 jest teraz przygotowany do ostatecznego starcia z czołowym rozstawionym turniejem i światowym numerem 17, Tommym Paulem, w niedzielę.