Andy Murray o pomyśle, aby Boris Becker rywalizował z obecnymi czołowymi graczami na świecie: „Sądy sprawiły, że gra w tenisa w tym stylu była tak trudna”

Andy Murray powiedział niedawno, że ciekawie byłoby zobaczyć młodszego Borisa Beckera rywalizującego z czołowymi zawodnikami współczesnego świata.

Murray rozpoczął swoją kampanię w Dubai Tennis Championships od pokonania Denisa Shapovalova w pierwszej rundzie. Shapovalov wygrał pierwszego seta, ale Murray odwrócił sytuację i w kolejnych dwóch setach wygrał 7:6(5), 6:3.

Na konferencji prasowej po meczu byłego nr 1 świata zapytano o ewolucję tenisa na przestrzeni lat. Murray udzielił szczegółowej odpowiedzi, zastanawiając się, jak w przeszłości gracze specjalizowali się w grze na różnych nawierzchniach. Według niego nowoczesny tenis wypełnił lukę pomiędzy różnymi nawierzchniami, upodabniając style gry.

„Miałeś zawodników, którzy uwielbiali grać w hali i na trawie, na szybszych kortach, a potem miałeś zawodników, którzy byli specjalistami od kortów ziemnych. Natomiast teraz, ponieważ powierzchnie stały się bardziej podobne, być może nie ma ich już tak dużo. Wiele stylów gry stało się podobnych” – powiedział Murray.

Trzykrotny zwycięzca Wielkiego Szlema zastanawiał się także, czy zawodnik serwujący i wolejujący taki jak Boris Becker byłby w stanie konkurować z czołowymi graczami współczesnego tenisa męskiego.

„Byłoby ciekawie zobaczyć kogoś takiego jak Becker grającego przeciwko niektórym z najlepszych graczy na świecie, aby zobaczyć, co by się stało, ponieważ nie wiem. Nie wiem na pewno. Po prostu myślę, że korty bardzo utrudniły grę w tenisa w tym stylu.

Ugo Humbert to kolejny przeciwnik Andy’ego Murraya w Dubaju

Andy Murray na Australian Open 2024

Ugo Humbert, rozstawiony z piątym miejscem na Dubai Tennis Championships, będzie przeciwnikiem Andy’ego Murraya w 1/8 finału turnieju ATP 500. Humbert zmierzył się w pierwszej rundzie z rodakiem Gaelem Monfilsem . Pomimo porażki w pierwszym secie 4:6, Humbert odwrócił sytuację i wygrał mecz, wygrywając pozostałe dwa sety 6:3, 6:3.

Murray przystępuje do starcia z Francuzem z bezpośrednim bilansem 2:0. Do pierwszego spotkania pary doszło w półfinale European Open 2019 w Antwerpii. Przy tej okazji Humbert wygrał pierwszego seta, ale Murray odbił się i wygrał mecz 3:6, 7:5, 6:2.

Następnie zmierzyli się ze sobą w 1/8 finału Metz Open 2021. Po raz kolejny to Humbert wygrał pierwszego seta. Francuzowi nie udało się jednak utrzymać tempa, a Murray wygrał 4:6, 6:3, 6:2.