„Andrey Rublev znowu dostał ćwierćfinał” „0-10 w ćwierćfinale, auu” – fani reagują na Jannika Sinnera, który pokonał Rosjanina i awansował do pierwszego Australian Open SF

Jannik Sinner wręczając Andreyowi Rublevowi dziesiątą porażkę w ćwierćfinale Wielkiego Szlema podczas Australian Open 2024 wywołał dyskusję wśród fanów tenisa.

Sinner awansował do swojego pierwszego półfinału Australian Open po zwycięstwie 6:4, 7:6(5), 6:3 nad Rublevem w dwie godziny i 39 minut. Pomimo groźnego wyzwania ze strony Rosjanina, który prowadził 5:1 w dogrywce drugiego seta, Sinner zachował nerwy na wodzy. Włoch zdobył sześć punktów z rzędu i wygrał drugiego seta, a następnie zdominował trzeciego.

Przegrana Rubleva oznaczała jego 10. porażkę w ćwierćfinale w turniejach Wielkiego Szlema, pozostawiając mu rekord 0-10 w ćwierćfinałach Major. Fani tenisa nie mogli powstrzymać się od naśmiewania się z tej niewiarygodnej passy.

„Rublew znów został poćwiartowany” – skomentował fan.

„0-10 w ćwierćfinale. Ach – odezwała się kolejna fanka.

Kilku fanów zasugerowało, że chociaż piąty zawodnik na świecie był wystarczająco dobry, aby konsekwentnie docierać do ćwierćfinałów w turniejach Major, brakowało mu umiejętności niezbędnych, aby rzucić wyzwanie graczom znajdującym się wyżej od niego, a mianowicie Novakowi Djokovicowi, Carlosowi Alcarazowi , Daniilowi ​​Miedwiediewowi i Jannikowi Sinnerowi.

„Rublev to idealny zawodnik z czołowej ósemki – tyle, że należy do przedziału 5 do 8, a nie 1 do 4. konsekwentnie dociera do finałowej ósemki, ale nie do finałowej czwórki” – napisał fan.

„Rublew jest zaledwie 1% przewagi nad czołowymi zawodnikami, gdy ma to największe znaczenie. Brakuje tylko tej wisienki na górze, oni ją mają, on jej nie ma” – napisała kolejna fanka.

Oto kilka innych reakcji fanów:

Jannik Sinner zmierzy się z Novakiem Djokoviciem w hitowym Australian Open SF

Novak Djoković i Jannik Sinner

Po zwycięstwie nad Andriejem Rublowem Jannik Sinner stanie w półfinale Australian Open przed trudnym wyzwaniem, w którym zmierzy się z czołowym rozstawionym i obrońcą tytułu Novakiem Djokoviciem. Serb awansował do półfinału w Melbourne po pokonaniu Taylora Fritza 7:6(3), 4:6, 6:2, 6:3.

Djokovic prowadzi 4-2 w swoim bezpośrednim meczu przeciwko Sinnerowi. Jednak Włoch odniósł zwycięstwo w dwóch z trzech ostatnich spotkań, pokonując numer 1 na świecie w fazie grupowej finałów ATP w 2023 r. i finałów Pucharu Davisa w 2023 r.

Jannik Sinner przyznał, że rywalizacja z 10-krotnym mistrzem Australian Open w Melbourne jest trudna, ale podkreślił swoją determinację, aby zapewnić sobie jak najlepszy występ i sprostać wyzwaniu.

„Jestem naprawdę szczęśliwy, że znów mogę się z nim zmierzyć. To jeden z największych turniejów na świecie. Jestem szczęśliwy, że mogę grać przeciwko numerowi 1 na świecie. Wygrał tutaj [10] razy, więc będzie ciężko. Jedyne, co mogę kontrolować, to to, że dam z siebie 100 procent, będę walczył o każdą piłkę i wtedy zobaczymy, jaki będzie wynik” – powiedział Jannik Sinner w wywiadzie po meczu.