Andriej Rublow świętuje zwycięstwo w szwedzkim Open podciąganiem się na drążku w nocnym klubie

Rosyjski tenisista Andriej Rublow miał niezapomnianą noc po zdobyciu tytułu Swedish Open w niedzielę, 23 lipca.

Światowy numer 7 świętował swoje zwycięstwo, podciągając się na podwyższonej belce klubu nocnego, podczas gdy w tle grało „We Are The Champions”. Rublow pokonał czołowego rozstawionego Norwega Caspera Ruuda w dwóch setach 7:6, 6:0 i zdobył swój drugi tytuł roku na kortach ziemnych i 14. tytuł w karierze.

Aby wygrać Swedish Open, Rublow musiał pokonać kilku trudnych przeciwników. Rozpoczął swoją kampanię od prostego zwycięstwa nad Pavelem Kotovem w pierwszej rundzie, po którym w ćwierćfinale odniósł kolejne zwycięstwo w setach prostych nad Niemcem Alexandrem Zverevem.

W półfinale zmierzył się z Argentyńczykiem Francisco Cerundolo, który doprowadził go do tie-breaka w pierwszych dwóch setach, po czym przegrał 6-7(6-8), 7-6(9-7), 3-6. Następnie Rublow zdominował Ruuda w finale.

Film z dzikiej uroczystości Rublowa został opublikowany na Twitterze w poniedziałek, 24 lipca.

„Andrey Rublev w Bastad zeszłej nocy 😅 Jeśli nie świętujesz robienia podciągnięć na podwyższonej konstrukcji klubu nocnego, podczas gdy w tle gra „We Are The Champions”, czy naprawdę wygrałeś to wydarzenie?” tweet został opatrzony podpisem.

Andriej Rublow zmierzy się z Bernabe Zapatą Mirallesem w pierwszym meczu w Hamburgu

Andriej Rublow w Wimbledonie 2023

Świeżo po zdobyciu tytułu w szwedzkim Open, Andriej Rublow zmierzy się z Hiszpanem Bernabe Zapata Miralles w pierwszej rundzie German Open w środę, 26 lipca. Drugi rozstawiony z Rosji Rosjanin będzie dążył do trzeciego tytułu roku na kortach ziemnych i 15. tytułu w karierze w Hamburgu.

Rublow pokonał czołowego rozstawionego Caspera Ruuda w dwóch setach, 7:6, 6:0, w niedzielnym finale Bastad. World Mo. 7 był w tym sezonie w świetnej formie, docierając do ćwierćfinału Australian Open i Wimbledonu , gdzie przegrał z ewentualnym mistrzem Novakiem Djokoviciem . Rosjanin wygrał także kwietniowy Monte Carlo Masters.

Miralles, który zajmuje 54. miejsce na świecie, ma również niezłą passę w Bastad, gdzie dotarł do drugiej rundy, przegrywając w trzech setach z Sebastianem Ofnerem. 26-letni Hiszpan niedawno po raz trzeci wystąpił na Wimbledonie, gdzie przegrał z Tomasem Martinem Etcheverrym w pięciu setach.

Będzie to pierwsze spotkanie Andrieja Rublowa i Mirallesa w ramach ATP Tour. Rublow jest wyraźnym faworytem do zwycięstwa, biorąc pod uwagę jego wyższą pozycję w rankingu, doświadczenie i formę. Jednak Miralles to solidny gracz na kortach ziemnych, który może sprawić Rosjaninowi pewne problemy swoją agresywną grą podstawową i potężnym serwisem.