Andre Agassi będzie obecny na ceremonii Australian Open 2024 wraz z Evonne Goolagong Cawley z okazji otwarcia turnieju: Raporty

Z najnowszych doniesień wynika, że ​​Andre Agassi i Evonne Goolagong Cawley będą obecni na ceremonii otwarcia Australian Open 2024.

Agassi wylądował w Melbourne przed pierwszym w tym roku Wielkim Szlemem, który odbędzie się w dniach 14–28 stycznia. Jak ujawnił oficjalny opis turnieju w mediach społecznościowych, widziano go podczas ciepłej pogawędki z numerem 2 na świecie Carlosem Alcarazem.

Amerykanin rozmawiał także z mediami i podzielił się przemyśleniami na temat faworytów do zwycięstwa w Australian Open, m.in. Alcaraz, Novak Djokovic, Jannik Sinner i Daniił Miedwiediew.

Według ostatnich doniesień Andre Agassi dołączy do dyrektora turnieju Craiga Tileya i legendarnej tenisistki Evonne Goolagong Cawley, aby uczcić przybycie Australijczyka Otwarte trofea z okazji rozpoczęcia turnieju Hardcourt Slam. Ceremonia odbędzie się 14 stycznia o godzinie 9:15 czasu lokalnego.

Dla nieświadomych trofeum w grze pojedynczej mężczyzn nosi nazwę Norman Brookes Challenge Cup, a trofeum kobiet nosi nazwę Daphne Akhurst Memorial Cup.

Ponadto w tym roku mija 50 lat, odkąd Evonne Goolagong Cawley zdobyła swój pierwszy tytuł Australian Open w grze pojedynczej w 1974 r. Aby upamiętnić jej zwycięstwo, Goolagong Cawley pojawi się na monecie rzucanej przed każdym meczem podczas Melbourne Slam.

Australijczyk jest siedmiokrotnym zwycięzcą Wielkiego Szlema. Czterokrotnie wygrała swój domowy Szlem (1974, 1975, 1976 i 1977), dwukrotnie Wimbledon (1971 i 1980) i raz French Open (1971).

Patrząc wstecz na występ Andre Agassiego podczas Australian Open

Andre Agassi na zdjęciu podczas Australian Open 2019

Andre Agassi ma wiele pozytywnych wspomnień z Melbourne Park. Zdobył tam cztery tytuły w latach 1995, 2000, 2001 i 2003.

W 1995 roku Amerykanin pokonał swojego rodaka i największego rywala, Pete’a Samprasa, aby zdobyć tytuł, wracając po porażce. Następnie Agassi pokonał obrońcę tytułu Jewgienija Kafelnikowa w czterech setach w 2000 roku, zdobywając swój drugi tytuł na turnieju.

53-latek rok później skutecznie obronił tytuł, pokonując w prostych setach Arnauda Clémenta. Następnie opuścił edycję 2002 z powodu kontuzji.

Powracając do gry w 2003 roku, Agassi ponownie sięgnął po czwarty i ostatni tytuł Australian Open oraz swoje ostatnie zwycięstwo w Wielkim Szlemie. Pokonał Rainera Schuttlera w prostych setach i wykonał swoje zadanie.

Poza tym były numer 1 świata dwukrotnie wygrał US Open (1994 i 1999) oraz po jednym French Open i Wimbledonie, odpowiednio w 1999 i 1992 roku.