„Wszystkie, czego potrzebuje Joel Embiid, to trzy kwarty” – Kevin Durant pochwala dominujący występ MVP 2023 w meczu przeciwko Rockets

Joel Embiid, aktualny MVP NBA, zanotował tak dominujący występ w poniedziałkowym zwycięstwie 124-115 nad przyjezdnym Houston Rockets po powrocie po kontuzji, że Kevin Durant w trakcie meczu pochwalił gwiazdę 76ers.

Embiid dominował, jakby nie grał od trzech meczów. W zaledwie 31 minut zdobył 41 punktów. Dwukrotny mistrz strzelców oddał 12 z 21 strzałów, a także zanotował 10 zbiórek i trzy asysty.

Okazując uznanie, Durant pochwalił Embiida w X. Nawiązując do szybkiego zdobycia przez Embiida 30 punktów w zaledwie trzy czwarte, Durant napisał na Twitterze:

„Jedyne, czego potrzebuje Joel, to 3 ćwiartki. Zabawne.”

76ers prowadzili 21 punktami przez pierwsze trzy kwarty, a do tego czasu Embiid notował już ogromne liczby. Zdobył 33 punkty, trafiając 9 z 17 rzutów, do tego miał jeden blok i jeden przechwyt w zaledwie 26 minut, a Filadelfia prowadziła 98-77.

Joel Embiid może zdobyć tytuł MVP meczu jeden po drugim

Joel Embiid może ubiegać się o swojego drugiego MVP z rzędu w tym sezonie. Gwiazda 76ers notuje średnio 34,6 punktów na mecz, 11,8 zbiórek i sześć asyst na mecz w 27 meczach.

Trafia ze skutecznością 53,5%, w tym 36,0% zza łuku. To, co robił w tym sezonie, jest po prostu wyższą wersją niego z poprzedniego.

Philadelphia 76ers (25-13) zajmują trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej. Obecność Embiida na parkiecie jest ogromna, przynajmniej w ataku. Kiedy leży na parkiecie, 76ers przewyższają rywali różnicą 12,6 punktu, co jest wynikiem znakomitym.

On i Tyrese Maxey sprawili, że Filadelfia stała się jednym z czołowych pretendentów do ligi. Po tym, jak James Harden zażądał wymiany przed tym sezonem, w szerszej narracji uznano, że 76ers zakończyli ten sezon. Jednak Embiid zrobił postęp, dając swojemu zespołowi szansę w tym sezonie.

Jedną z rzeczy, która wypada Embiidowi w porównaniu z innymi kandydatami na MVP, takimi jak Nikola Jokic, Giannis Antetokounmpo i Luka Doncic, jest liczba gry, w które grał. Opuścił już 10 meczów w tym sezonie i może przegapić więcej, biorąc pod uwagę jego historię kontuzji. Jeśli opuści więcej niż siedem, nie spełni nowych standardów ligowych, aby zakwalifikować się do nagród.