Alexander Zverev: „Matteo Berrettini może wygrać Wimbledon, jeśli będzie grał w ten sposób”

Alexander Zverev poparł Matteo Berrettiniego, aby pokonał dystans na Mistrzostwach Wimbledonu 2023 i zabrał do domu tytuł.

Zverev i Berrettini zmierzyli się w sobotnim pojedynku trzeciej rundy. W meczu, który rozpoczął się w Counrt 1 z otwartym dachem i zakończył się jego zamknięciem, Berrettini wyszedł zwycięsko 6-3, 7-6(4), 7-6(5) w dwie godziny i 27 minut.

W meczu o mistrzostwo z Novakiem Djokoviciem wziął pierwszego seta i wyglądał na dobrze przygotowanego do wywołania zdenerwowania, zanim Serb walczył o zwycięstwo w czterech setach.

W zeszłym roku został zmuszony do opuszczenia turnieju po pozytywnym wyniku testu na COVID-19.

Zapytany o to, jakie słowa obaj wymienili przy siatce po meczu, Zverev stwierdził, że chwali występ Berrettiniego i wspiera Włocha w zdobyciu tytułu majora na boisku trawiastym w ciągu tych dwóch tygodni.

Powiedziałem mu, że może wygrać turniej, jeśli będzie grał w ten sposób. Moim zdaniem. Mam na myśli, oczywiście, że są inni gracze, którzy są świetni. Teraz gra w Alcaraz. Myślę, że jest też świetnym zawodnikiem. Ale jeśli gra w ten sposób, szczerze mówiąc, ma szanse z każdym” – zauważył na pomeczowej konferencji prasowej.

W międzyczasie Berrettini powiedział później mediom, że podziękował Zverevowi za jego miłe słowa, ale obiecał, że nie będzie jeszcze myślał o wygraniu turnieju.

„Już mu dziękuję. Muszę powiedzieć, że czułem się naprawdę dobrze, ale wiem, że to jest coś, o czym nie muszę teraz myśleć. Nastawienie będzie takie samo. Każdy mecz jest naprawdę trudny. Dzisiaj zagrałem dobrze, ale to nic nie znaczy, jeśli chodzi o wygraną w turnieju – stwierdził.

Carlos Alcaraz czeka na Matteo Berrettiniego w Wimbledonie 2023 4R

Carlos Alcaraz w akcji na Mistrzostwach Wimbledonu 2023.

Po zwycięstwie w prostych setach z Alexandrem Zverevem, Matteo Berrettini zmierzy się w 1/8 finału z Carlosem Alcarazem, numerem 1 na świecie.

Berrettini ściga Alcaraz 1-2 w pojedynku. Po raz pierwszy zmierzyli się ze sobą w Austrii w 2021 roku, gdzie Hiszpan wygrał 6:1, 6:7(2), 7:6(5). Następnie, na Australian Open w zeszłym roku, Berrettini wyszedł zwycięsko 6-2, 7-6(3), 4-6, 2-6, 7-6(5) w 1/8 finału.

Ostatni raz spotkali się w Rio de Janeiro w 2022 roku, gdzie Alcaraz wygrał 6:2, 2:6, 62 w ćwierćfinale.

Po zwycięstwie nad Zverevem Berrettini stwierdził, że nie może się doczekać starcia z Alcarazem, zawodnikiem, o którym wiedział, że jest „wyjątkowy” po ich pierwszym spotkaniu na trasie.

„Gdy po raz pierwszy zagrałem z nim dwa lata temu, poczułem, że ten dzieciak jest wyjątkowy. Wygrał już tak wiele. Zawsze mieliśmy świetne mecze, więc naprawdę nie mogę się doczekać tego” – powiedział.

Z miejscem w ćwierćfinale Wimbledonu na linii, Alcaraz i Berrettini mają zmierzyć się z innymi w poniedziałek.