Alexander Bublik wielokrotnie rozbija rakietę, wręczając ją młodym kibicom podczas wygranej Italian Open 1R

Zawody Alexandra Bublika w 1/8 finału podczas Italian Open 2023 nie przebiegły gładko. Kazach, który walczył z Hiszpanem Pedro Martinezem, ostatecznie wygrał kolejkę górską pojedynku, ale nie obyło się bez frustracji jego rakiety.

Świat nr 49 Bublik potrzebował godziny i 46 minut, aby pokonać kwalifikatora Martineza w dwóch setach – 6:3, 7:6 (4) w środę, 10 maja. Alexander Bublik musiał odeprzeć trzy break pointy w swoim pierwszym meczu, ale poza tym zakończył pierwszego seta bez większych problemów. Wykorzystał swój jedyny break point przeciwko Pedro Martinezowi w ósmym meczu, zanim z powodzeniem zaserwował seta.

Drugi set nie był jednak łatwy dla Bublika, który przegrywał 1:4 ze swoim przeciwnikiem, gdy Martinez wzmocnił przerwę, którą zdobył w czwartej partii seta, skutecznym trzymaniem.

Bublik, który jest znany ze swoich wybuchów i wybryków na korcie , był wyraźnie sfrustrowany, gdy Martinez wygrał dwa mecze jeden po drugim. Wyraził swoją irytację, wielokrotnie uderzając swoją rakietą – ruch, który wywołał tłum.

Jednak Kazach szybko rozładował napięcie, podchodząc do kilku młodych widzów, aby podarować mu zepsutą rakietę. Młodzi fani przezabawnie walczyli o pamiątkę, zanim udało się ją zachować.

Bublik zachował spokój i strzelił kluczowego breaka w dziewiątej grze drugiego seta, kiedy Martinez zaserwował decydujący mecz przy stanie 5:3. Kazachczyk poparł to udanym serwisem. Mecz ostatecznie zakończył się tie-breakiem, który poszedł na korzyść Bublika.

Alexander Bublik ustawia starcie z Benem Sheltonem na Italian Open 2023

Alexander Bublik na turnieju Madrid Open 2023

Alexander Bublik awansował do drugiej rundy Italian Open 2023. To czwarty występ urodzonego w Rosji Kazacha na tej imprezie i pierwszy awans do drugiej rundy. W 2020 i 2021 roku dwie z jego poprzednich porażek w pierwszej rundzie przegrał z Marinem Ciliciem. Tymczasem w zeszłym roku odpadł z turnieju przeciwko Marcosowi Gironowi.

W 1/8 finału Bublik zmierzył się teraz z amerykańską wschodzącą gwiazdą Benem Sheltonem.

Italian Open 2023 to pierwszy występ Sheltona na imprezie Masters 1000 . 20-latek, który przeszedł na zawodowstwo w drugiej połowie 2022 roku, zyskał rozgłos podczas Australian Open 2023, gdzie dotarł do ćwierćfinału w swojej pierwszej próbie.

Rozstawiony na 28. miejscu na Italian Open, Ben Shelton pożegnał się z rundą otwarcia i rozpocznie swoją kampanię na rzymskim błocie przeciwko Bublikowi w piątek, 12 maja.