„Trochę bardziej przestraszony niż zwykle” – Rafael Nadal ocenia kontuzję biodra, której doznał podczas porażki w Brisbane

Rafael Nadal przyznał, że był nieco zaniepokojony kontuzją biodra podczas piątkowej porażki w ćwierćfinale Brisbane International z Jordanem Thompsonem.

Nadal (37 l.) powraca na turniej ATP 250 po niemal rocznej kontuzji. Legenda tenisa doznała kontuzji biodra podczas zeszłorocznej porażki w drugiej rundzie Australian Open z Mackenzie McDonaldem, co wymagało operacji.

Po wielu niepowodzeniach na rehabilitacji Nadal zaliczył niemal idealny powrót w Brisbane. Pokonał Dominica Thiema i Jasona Kublera w pierwszych dwóch rundach, zanim spotkał się ze swoim pojedynkiem w Thompson.

Hiszpan jednak żałował, że w drugim secie zmarnował trzy punkty meczowe, które przegrał w tie-breaku. Rafael Nadal wziął przerwę medyczną przy wyniku 4:1 w trzecim secie po pozornej kontuzji biodra przed powrotem na kort, ale nie udało mu się zażegnać porażki, przegrywając 5-7, 7-6(6), 6-3.

Na konferencji prasowej po meczu Nadal przyznał, że jest nieco zaniepokojony, ponieważ w zeszłym roku doznał podobnej kontuzji:

„Tak, to bardzo podobne miejsce do tego, co wydarzyło się w zeszłym roku, ale inne rzeczy, prawda? Czuję więcej mięśni. W zeszłym roku było ścięgno. Czuję zmęczenie mięśni. To znaczy, na pewno nie jest taki sam jak w zeszłym roku, bo kiedy to się stało w zeszłym roku, od razu poczułem coś drastycznego.

„Dzisiaj nic nie czułem. Jedynym problemem jest to, że miejsce jest takie samo, boisz się trochę bardziej niż zwykle. Mam na myśli, że w idealnym świecie mięśnie są po prostu doładowane po kilku dniach wysiłku i bardzo trudnym meczu.

Mając nadzieję, że nie jest to poważna kontuzja i jedynie „przeciążony” mięsień, kontynuował:

„Wiele rzeczy może się wydarzyć w organizmie takim jak moje po roku bez gry w tenisa. Miejmy nadzieję, że to tylko to, tylko mięsień, który jest doładowany. (To) jest normalnym procesem. Jeśli o to chodzi, wszystko (jest) idealne.

„Naprawdę mam nadzieję, że jutro i pojutrze czucie tej nogi będzie coraz lepsze; w takim razie to doskonała wiadomość. Jeśli nie, tak jak powiedziałem, przeprowadzimy testy i zobaczymy.

Jeśli kontuzja nie jest poważna, Nadal ma wystąpić w kolejnym turnieju Australian Open, który rozpocznie się 14 stycznia w Melbourne.

„Pokonanie Rafaela Nadala u siebie nie mogło być szczęśliwsze” – Jordan Thompson po pokonaniu Hiszpana w Brisbane

Rafael Nadal

Jordan Thompson, co zrozumiałe, jest wniebowzięty po pokonaniu byłego lidera świata Rafaela Nadala w ćwierćfinale w Brisbane.

W wywiadzie na korcie Australijczyk, który odniósł swoje pierwsze zwycięstwo nad Nadalem w trzech próbach, powiedział, że zapomniał o zapisanych wcześniej punktach meczowych w zawodach.

„Całkowicie zapomniałem, że zaoszczędziłem punkty meczowe” – powiedział Thompson (zgodnie z ATP). „Pokonać Rafę u siebie, w Brisbane w ćwierćfinale. Myślę, że to także mój pierwszy półfinał na korcie twardym. Nie mógłbym być szczęśliwszy.”

Po swoim trzygodzinnym i 25-minutowym zwycięstwie Thompson zmierzy się z Grigorem Dimitrovem o miejsce w finale.